Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lamino terária

Ahojte lidi všiml sem si že lidi maj terárka i z odyhovanýho lamina. Jakou to má odolnost proti vlkosti ? je to stejny jako OSB ( když je to odyhovany). Jelikož pořád používám OSB tak nemám s laminem zkušenosti co vydrží(aby nezačal bobnat) , a právě teď chci stavě další tera a žena by byla radši kdyby to bylo z lamina aby to bylo hezčí v interieru ,předem díky za jakoukoliv odpověď . Janek

Osobně mám terária jen z lamina. Už nějakej ten pátek v nich je jemeňák (cca 1,5 roku) a regiusky (cca 3 roky). Ani jedno mi zatím nenabobtnalo. Záleží ale opravdu na tom jak se terárko ošetří. Osobně vždy vyspáruji spoje silikonem po sešroubování terária, na dno vaničku z jezírkové folie a ještě mám na stěnách 3D pozadí z polystyrenu a kůry. Tudíž se na stěny voda většinou ani nedostane. Pokud se dostane voda jen na polaminovanou část, tak je všechno v pohodě. Jak se ale častěji dostane na odkrytou část dřeva, tak to nejspíš nabobtná.
0.jpg
4.jpg