Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Želva nádherná,paraziti ve vodě

Dobrý den,dnes jsem dostala vodní želvu a zjistila jsem u ní silné zamoření parazity,vypadají jako světlí červy,ale odchytila jsem i dva červené.Vodu jsem jí měnila dvakrát,vymyla jsem vybavení a stále ve vodě pozoruji jejich výskyt.Máte nějakou radu jak se toho zbavit?Děkuji všem za odpovědi a každou radu.Je to naše první želvička podle původní majitelky je to samička a má čtyři roky,měří asi 15 centimetrů a podle obrázků na internetu to je Trachemys scripta troosti.

Předmět Autor Datum
To asi nestačí pouze vyměnit vodu a vymýt vybavení budete něco muset nejspíš použít i na želvu... po…
Jancanew 05.09.2015 14:57
Jancanew
A z čeho usuzujete, že je želva zamořená parazity? To jako z trusu? Už jsem zažil takové podezření a…
Epanterias 05.09.2015 21:49
Epanterias
Dostala jsem jí i s veškerým vybavením,nikdy nebyla chována venku aspoň co jsem se dozvěděla.Já jsem…
Alena83 05.09.2015 22:24
Alena83
Tak to je klidně možné, že to je "bengál" z písku. Já osobně písek u želv nepoužívám, nechávám hygie… poslední
Epanterias 05.09.2015 22:29
Epanterias

A z čeho usuzujete, že je želva zamořená parazity? To jako z trusu? Už jsem zažil takové podezření a dotyčný tam nalil vodu z jezírka s komářími a pakomářími larvami a s želvou to nemělo nic společné. Netvrdím, že je to to samé, ale pokud byla želva chovaná venku (zanedbané a hygienicky špatně udržované ubikace dokážou taky překvapit), běžně s sebou na krunýři natáhnou lecos, občas i rybí pijavice. S želvou samotnou to ale nesouvisí.

Dostala jsem jí i s veškerým vybavením,nikdy nebyla chována venku aspoň co jsem se dozvěděla.Já jsem jí po dvakrát dala odstátou vodu s vodovodu a z té to rozhodně být nemohlo náš panelový dům má nainstalovaný čistící systém.Pokusím se jí vyměnit písek a snad to je pouze v něm,protože i po proprání jsem jich nachytala 42.Nevím jestli ho mám vyhodit nebo co jinak s ním.O želvičku,ale zřejmě moc postaráno nebylo aspoň podle jejího stavu i stavu akvária.Plánuji návštěvu veterináře,tak snad bude v pořádku.Je aktivní i potravu přijímá,tak doufám,že postačí jen vyčistit veškeré vybavení i písek.Protože dcerka by špatně nesla kdyby se jí něco stalo.

Tak to je klidně možné, že to je "bengál" z písku. Já osobně písek u želv nepoužívám, nechávám hygienické dno na které lze opatřit břidlicové pláty. Želvy tak nelezou čistě po skle, ale je o dost snazší vyjmout břidlici, očistit houbičkou i pod tím uklidit. Písek je peklo. I nově koupený písek lze propírat desítky minut, než zmizí zákal, prach atp.. Buď vzít veškerý písek vroucí vodou, nebo ho ta prostě nevracet.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru