Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolikrát se má měnit gekončíkovi substrát v teráriu?

Dobrý den,
chci se prosím zeptat kolikrát měníte gekončíkovi substrát v teráriu? V příručce o gekončících se píše, že 2x do roka. Ve zverimexu říkali, že každý měsíc, nebo až bude terárko zapáchat. Záleží asi také na substrátu. Vyměnila jsem to po měsíci - jako substrát jsem měla rašelinu+písek. Teď mám to samé... s tím rozdílem, že mám rašelinu, která je speciálně pro plazy - pohlcuje pachy (předtím tam byla obyčejná rašelina pro květiny). Lignocelu se vyhýbám.

Ten žlutý písek do dětských pískovišť? Dá se snad sehnat někde jinde, než ve stavebninách? My jsme třeba měli ten stavební šedý (prašný)písek také pro děti. Co se týká té mojí nynější rašeliny - ona to ani neměla být rašelina - ani jsem nevěděla co koupím - v obchodě mi tvrdili, že je to rašelina s pískem dohromady - jako spec. stelivo pro plazy, kterou jsem chtěla - tak jsem to koupila s touto domněnkou a ouha - byla to jen taková lepší rašelina. Do pytlíku člověk nenahlédne, když to kupuje. Tak stále mě zajímá kolikrát se má měnit gekončíkovi substrát v teráriu?