Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malá holata

Ahoj, nemáte někdo na prodej menší holata než se rodí klasickým myším? Nejlépe Praha, Nymburk, Kolín a okolí. (Za týden ještě jižní /jihovýchodní/ Morava)
Mám podezření, že moje mini užovka perská je nedává - vypadá, že by jedla, ale hole zůstalo netknuté, jen posunuté.
Pokud nikde neseženu - sežere třeba rozřízlé hole? Že bych ho přepůlila? Je fakt malinká.
Děkuji

holeti se nastříhává hlavička.Pokud to tvoje užovka nedá, nezbývá ti, než ji rozkrmovat ručně. Nevyplácí se kupovat příliž malá mláďata. To platí pro všechna mláďata. Vzhedem k tomu, že se ptáš, tak zkušenosti z umělým rozkrmováním asi nemáš. Hole se cpe do háděte dost těžko a nezkušenému to může trvat dost dlouho, než se mu to povede. A jste pak vynervovaní a vystresovaní oba. Z vlastní zkušenosti ti doporučuji sehnat od jiného chovatele co má zamražené potkany jejich ocasy a ty nastříhat na rozumnou velikost. Vždycky je rozmrazíš a tím menším koncem nacpeš háděti do tlamky. Pak opatrně zasuneš špejlí do krku a pak opatrně posuneš z venčí prstama níž do těla hada. Ten ocas jde díky tvaru parádně zastrčit.

Asi fakt mám málo zkušeností - nějak mi nedochází, proč násilnit hada, který má problémy s velikostí potravy? Přijde mi to kontraproduktivní - aby se nezasekla.

Rozkrmovala jsem užovky červené - od lehkého popostrčení po násilné cpaní půl roku, než začla žrát sama.

Ty potkaní ocásky zní dobře - nevzala by si to třeba i sama, když to bude smrdět potkanem a je zvyklá na mražená holata (říkali)?