Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem volba spravne zelvy k detem a jejich nebezpecne bakterie??

Dobry den lidicky, jsem naprosty like co se zelv tyka. Mam 3 letou dcerku a ta by si moc prala zviratko. Ma bohuzel alergie a tak musime byt s vyberem zviratka opatrni. Zelva se nam tedy jevi jako prijatelny napad. Jakou zelvu by jste nam doporucili? Take jsem se dozvedela, ze jsou urcite druhy zelv ktere maji bakterie, ktere jsou velmi nevhodne k detem. Tuhle informaci nemam overenou. Poradi nam nekdo prosim? Hledala jsem na internetu, ale bohuzel odpoved jsem nenasla. Trosku nas tlaci cas, nebot dcerka ma v sobotu narozeniny a my budeme moc vdecni za jakoukoliv odpoved ci radu . Predem dekuji, Andrea

Dobrý den, je od Vás pěkné, že chcete dcerce pořídit zvířátko, ale s ohledem na její věk si nemyslím, že je želva (či jakýkoliv jiný plaz) dobrý nápad. Předpokládám, že dcerka chce, stejně jako všechny další holčičky v jejím věku, zvířátko na hraní a mazlení. Želvy a obecně plazi snáší jakýkoliv kontakt s člověkem poměrně špatně, je to zvíře na dívání, ne na mazlení. Želvu si obvykle neochočíte, při dobré péči Vás bude jenom tolerovat. Obdobný případ jsem zažila a můžu říct, že želvičky po prvotním nadšení upadly v zapomnění a putovali k novému majiteli. Mám strach, že na konci budou utrápená jak želvička, tak dcerka.

Navíc jak uvedli ostatní, je to poměrně náročné zvíře, jak na podmínky chovu, tak i na finance. Pokud opravdu chcete dcerku potěšit, zvažte některé z naháčků (zvířat je spousta druhů, od psů až po zmiňované potkany), nebo právě pudlíka či podobný typ zvířete. Pokud si nejste jistá, jak bude dcerka reagovat na tato zvířata, zkuste ji vzít k nějakému chovateli. Myslím, že mláďátku naháčka neodolá, i když vypadají trochu jako ufoni :).

Hodně štěstí s výběrem dárku a všechno nejlepší dcerce.

Jedno z chlupatých zvířat, na které nejsou alergie příliš časté (ale vyskytují se, takže lze doporučit vyzkoušet kožním testem - přímým kontaktem se zvířetem), jsou fretky. Jde ale o "mazlíky" trochu obtížnější a někdy kousavé. Na druhou stranu, nepotřebujete k nim zdroj UV-B záření a speciální vytápění...