Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Několik OSB terárií na sobě - větrání

Ahoj, chtěla bych si postavit OSB terária bez větracích profuků mezi nimi - kam umístit větrání, když mrknete na nákres (jak od prvňáka, já vím)? U horního je to jasné, tam může být ve stropě a v předu. Nevím ale u středního, jestli dopředu a na bok nebo na boky dolů a z druhé strany nahoru? A u těch dole? Tam už úplně plavu. Napadlo mě to udělat z boku dole, uprostřed uprostřed a z druhého boku nahoře, ale nevím, jestli by to tak správně plnilo funkci.
Děkuji za rady.

Ahoj.
Asi tak jak píší kolegové máš možností celkem dost,ale také záleží na dost věcech okolo=kde to bude okolní teplota,průvan atd.Protože také nevidím žádný nákres předpokládám dle dotazu,že asi chceš jak já říkám skřínový typ to znamená s jednou podlahou a zárovenˇ strop?=to aspon za mě moc nedoporučuji(záleží ovšem co tam bude) pokud budeš fest topit a svítit tak se ti budou navzájem ohřívat a bude se ti to hůře regulovat musíš v tom případě větrání udělat opravdu důkladné.(mimo jiné je problém s elektro instalací)

Pokud se jedná o komplety na sebe postavené tak mezi vložíš třeba dřevěné hranoly a můžeš udělat i na stropě a z hlediska estetiky čelní volné strany zakryješ,ale jak říkám nevíme pro co to buduješ u toho bych začal.

Jo, sorry, takže další informace - bude to v rohu místnosti, takže ze dvou stran budou stěny cca 10 cm od terka a ze dvou volno. Okolní teplota tudíž pokojová cca 22-26°C (V létě v extrémech jsem teď měla chvíli až 31°C :-|). Průvan žádný.
Ano, chci to dát hned na sebe - říkala jsem si, že elektro bych vyřešila těma lištama co se do nich schovají dráty, připevněnýma ke stropům.
Jinak s topením moc problém nebude - budou tam užovky. Takže do každého terka zářivka a topný kámen ;-)

:-)Dobrá tak já bych to řešil asi tak-rozměry větrání informativní dle toho co seženeš nebo se ti líbí =přední kulaté průměr 5,5 cm nebo tak zadní standart větrání do dveří.

jasně lišty jdou ale je s tím více práce a při nějaké neočekávané události to je průser musíš vše odtáhnout a tak vzdálenost od zdí je dostačující.

Říkám je to rychlovka jen pro představu=tak atˇ na tom nějakej štoura nehledá mouchy:-D.