Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa c. potize s dychanim

Zdravim...

U 3lete samice se objevili problemy s dychanim, nekdy je cele hodiny klid, jindy cele hodiny piska pri dychani a neustale se ji nafukuje bublina na spodni strane hlavy az krku... jakoby tam bylo neco ucpaneho a ona se to nasilne snazila profouknout...
prvne sem si myslel, ze to bylo svlekem, ze ji zustala nejaka stara kuze v nosni dirce, tak sem cekal do dalsiho svleku, jestli se to tim nevyresi, bohuzel nevyresilo a had piska a nafukuje se porad... uz to trva 3. mesic... jinak se hadica chova vcelku normalne a nachlazena urcite neni...

Nema s tim nekdo nejake zkusenosti, mejaky napad, co vyzkouset, kam se podivat?

Jestli to pokračuje 3.měsíc, tak nachlazená určitě není ale má bakteriální zápal plic neboli IBD.. :x: nepíšeš co máš za podmínky v tera,tak ji zvyš teplotu nad35 stupňů pod výhřevem a okamžitě běž k vetovi specialistovi přes plazy.Jestli to má ještě cenu...
Fakt mě zajímají jaké má podmínky v tera - teplotu, velikost, vlhkost.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na něco ohledně hroznýše královského (Boa Constrictor). Byl by to můj první had, přečetl jsem si všemožnou literaturu a komentáře a rady. Ale nikde jsem se nedočetl jestli by vadilo, když máme doma jorkšíra a všude je jeho pach. Mohlo by se stát že hroznýš by se mé ruce spletl s kořistí když ho budu "chovat"?
O tohleto mám jediný strach. Předem děkuji za odpověď.