Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Python regius - přeučení z myší na potkany

Zdravím.
Už nějakou tu dobu chovám regiusky. Mám pár cca 4,5 roku staré. Oba se mají čile k světu. Problém je ale v potravě.
Zatímco samec sežere na co příjde (Obvykle potkany, ale dá si i myši, mastomyši, dokonce jednou zblajzl i kuřátko), samice nevezme nic jiného, než bílé laboratorní myši. Tudíž to zatím řeším tím, že dávám častěji a více myší, ale rozdíl potravy se začíná projevovat ve velikosti. Samica začíná být menší než samec. Což by pokud vím mělo být naopak. Určitě to není žádná zakrslina, ale ten rozdíl tam bohužel je. Tudíž bych to chtěl řešit a chtěl bych zkusit samici přeškolit na potkany.
Takže otázka zní: "Existuje nějaká zaručená, nebo alespoň trochu spolehlivá metoda, jak naučit regiusku brát i jinou potravu?". Vím, že regiusky jsou obecně zmlsané potvory, takže to asi nikdy nebude 100% metoda, ale kdyby někdo tušil, rád se přiučím. Díky za rady! ;)

Tak tímto bych chtěl poděkovat prodejci na včerejší živé exotice. Na jeho radu jsem zkusil dát 4 mastomyši k normálním myším, aby "načuchli myšinou". Nevím, zda to bylo tím, nicméně samička sežrala všechny 4 mystomyši. Tudíž jsem rád, že mohu začít dávat alespoň ty a postupně třeba zvykat na malé potkany. Snad to bude fungovat. ;-)