Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán zelený - nemoc

Dobrý den, chtěla jsem Vás poprosit, zdali někdo nemá zkušenosti s leguánem zeleným. Během týdne se u samice Katy ( 3 roky) objevil nádorek na hlavě.Netuším, zdali je to přenosné na druhé zvíře. Mám párek v jednom terárii.Jsem z Olomouce a nevím, na koho se mám obrátit. Začala špatně přijímát potravu.Děkuji

Zrovna ta fotka o kterou jde je naprd (mázlá). Ale s největší pravděpodobností absces či granulom. Bez chir. zákroku veterináře (specialisty na plazy) se neobejdete. Je to poměrně častá záležitost - následek zaníceného zranění či kousance. Po op. bude možná nutná separace a aseptické prostředí (spíš tedy se pokusit o max. čistotu). Hlavně nenechávat lega na veterině hospitalizovat na více dní, hned dom.