Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená,problém s příjmem holat

dobrý den už 3 týdny mám užovku červenou(albín) má cca 35cm, je po první svleku už to bude týden od svleku a vůbec nechce žrát,byl sem zeptat ve zvekáči kdy naposledy žrala pán mi řekl že 2 dny před tím než sem si jí odnesl domů,zkoušel sem nastřihávat hole všechno možné a do násilného krmení se mi moc nechci mám strach že bych mohl nějak hadovy ublížit

budu moc vděčný za každou dobrou radu
Nagyni :-)

Dokud to zvíře nechřadne,tak bych se nestresoval. čerstvě vylíhlá guttka dá i dva měsíce bez krmení. Každopádně bych jí nechal v klidu,zajistil úkryty a manipulaci omezil jen na výměnu vody. Podle odložení hovna poznáš jestli žrala v dohledné době. Pokud si nevezme živou ani mrtvou potravu během týdne bez stresování,tak začni zkoušet pachování,krmení v malé krabičce atd.
Taky hole nemusí být vhodná velikost