Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zraněná Užovka obojková

Ahoj... dneska jsem na cestě našel molou poraněnou úžovku obojkovou... má asi 15cm a asi tak 12cm od konce ocásku má proříznutou kůži, trochu ji z toho leze střívko které naštěstí není poraněné... především bych se chtěl zeptat co bych jí měl dávat k jídlu, a jestli nějak řešit to zranění nebo se to zahojí samo, mimochotem trošku blíže ke špičce ocásku má podobně rozříznutou kůži, ale to vypadá že už se to trošku zahojilo. Předem děkuji za odpovědi :)
Změna předmětu, původně: zraděná úžovka obojková (Radar14) (Radar14)

Ta kvalita fotek nic moc.Jestli je tam opravdu vyhřezlé střevo a nezaschlo,tak by šlo zkusit jemně dostat zpět a něčím zafixovat otvor. Každopádně tu jsou lidi kteří by s nějakým podobně rozsáhlým zraněním mohli mít nějakou zkušenost a rozumně poradit. Třeba vyjádření Aurifer by nebylo špatné

Rána zaschla ale obávám se že jestli to je opravdu střevo, tak je přetržené, každopádně to nedovedu posoudit, protože užovka červená kterou mám se udržela bez oděrky až do dnes. Dále had ocásek za sebou jen tak vláčí to asi taky není dobré znamení. No a za kvalitu fotek se omlouvám. Ještě bych potřeboval poradit čím ránu zafixovat.

Problém u "vodně" aktivních hadů je ten, že jakmile jim začne cokoliv takhle trčet z těla, tak je jen otázkou času, než navždy uvíznou v nějakém chuchvalci řas.
Teď na podzim už by sice asi do vody nelezla, ale tohle zranění vypadá minimálně na první jednotky měsíců léčení, ikdyž moc nevěřím, že to dá. Ale můžete to zkusit, sterilní terárko, miska s vodou, zatím pár týdnů nekrmit a uvidíte co bude...