Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umělé květiny do terárka

Ahoj,

měl bych dotaz. Do terárka jsem chameleonovi nacpal pár živých květin, nicméně jedna po druhé chcípají a já se tedy rozhodl....ač nerad je nahradit umělou rostlinou.

Takže jsem nejprve koupil v květinářství plastovou popínavku, jenže jsem poprvé porosil terárko a zelená z té kytky jaksi pustila :-(

Pak následoval nákup umělých květin přes internet, ale za hodně peněz málo muziky.....kvalita je prostě nic moc.

Proto se ptám, máte někdo zkušenosti s nějakým internetovým obchodem, nebo obchodem v Praze, kde se dají sehnat pěkné umělé rostliny? Myslím si, že kvalita bude hodně rozdílná.....ať už v použitých materiálech, tak i ve zpracování......

Doporučte, prosím.....

díky moc

Potos jsem zkoušel, musel jsem ho po měsíci vyndat, byl úplně hotovej.....mimo tera roste v pohedě, ale vevnitř prostě uschnul....upozor%nuji, že rosím dvakrát denně a jednou za tři dny jsem zaléval....

V jaké zemině ho máte zasazen?

U mě byl problém, že když jsem s pozadím dělal i kapsy pro květiny, tak jsem je hodně vyklonil......a kytky jsem zasadil do stejného substrátu, jako mám podestýlku....50/50 písek z rašelinou. Jak jsem do toho nalil vodu při zalévání, tak všechny vytekla a to jak kvůli tomu sklonu, tak i kvůli tomu substrátu....prostě vůbec nesál.

Souhlasím s tím, že živé jsou hezké, ale ze 4 kytek jsou tři už fuč.....a ta poslední.....nevím, nevím.

U Vietnamců jsem právě koupil tu jednu, co tak strašně pouštěla....měl jsem zelenou celou jednu stranu terárka.....

Na internetu jsem koupil tu poslední....bohužel na ní je vidět, že je to plastovka už hóódně z daleka.....

Spíš jsem čekal, že někdo z vás už nějaké kupoval....je fuk, zda v teraristice, nebo v Hornbachu...ale že ta rostlina hezky vypadá...."skoro" jako živá a je kvalitní.....

Zkusím objet ty větší obchoďáky a jedno velké zahradnictví u nás..... přeci jen když to člověk vidí, tak si vybere lépe.

díky

Potos mám v kapse, kam jsem strčil celej ten plastovej květináč i s rašelinou co byl v něm. Fikus mám vyklopenej z květináče a zasazenej do podkladní rašeliny 1:1 s pískem. Zalévám cca 2x týdně a sem tam porosím a musim říct, že se drží. :)
Taky mám zavěšené na kůře Bromelie (nejsem botanik, tak si nejsem jisteju názvem), kterou jsem koupil od pána na Živé exotice. Bývá tam vždy hned u vchodu a výběr má velký. ;-)

Jojo, ty Bromélie jsem u něj viděl....sice ne na Exotice, ale na Pankráci na burze, tuším že 150 za kus.....hodně jsem nad ní přemýšlel.....

Jak jí tam máš nainstalovanou a jak dlouho je již funkční, někde jsem tuším četl, že Bromélie časem chcípne, že to tak je normálně.... Máš jí na pozadí nějak přidělanou, nebo visí v prostoru? Já mám pískovcové pozadí a chamouš po něm pořád leze....

Hmm, včera jsem byl v zahradnictví a jediná normální malinká plastovka, která by stále za řeč stála 370kč...a to bylo tedy fakt moc. V Baumaxu nebylo vůbec nic...ale tam končí. OK, zkusím dneska OBI a nebo Hornbach....

Dám vědět, třeba se to někomu bude hodit....

díky

On jezdí jak na ŽE, tak na terrabazar pokud vím. Mám jí v teráriu zapíchlou v pozadí. Mám terárko obložené kůrou (inspiroval jsem se u uživatele Milde), tudíž jsem do kůry vyvrtal dirku a zasunul drát (1767). Mno a drží mi tam už pěkně dlouho. Minimálně rok ji tam už mám.

V hornbachu mají umělé rostliny na 100%, ale jde o to, zda se budou líbit.