Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chameleon trombocyty

Zdravim, potrebuju poradit.Nas chameleon jemensky prestal vystrelovat jazyk, ma oslabene predni nohy a je tak celkove divnej.Moc se nehybe a furt je priplaclej telem na vetvi.
Je mu rok a pul, je to samec.Svitime mu uvb 150 a vyhrevnou, krmime cvrcky obalene v mineralech a nekdy i vitaminech.Zhruba pred mesicem jsme mu asi mesic zadne min ani vita nedali..Pred tydnem jsme s nim byli u veterinare a ten mu vzal krev.Pry ze ma zvysene trombocyty a nejakou bakterii.Dostal antibiotika, po tydnu krev az na ty trombocyty ok, ale chamik furt to samy :( Umi nekdo pomoci, prosim?

Jste si 100% jistí, že se jednalo o dobrého plazího veterináře? Protože jestli ne, tak dělal laborku na klasických hematologických přístrojích, který ale házejí jiný výsledky, protože erytrocyty a trombocyty (tedy červené krvinky a destičky) plazů mají na rozdíl od těch savčích jádro...

Nicméně, pokud bylo vyšetření OK, tak trombocytóza může mít spoustu různých příčin - od infekce (jakou že bakterii našli a jaké použili ATB? Kam ATB bylo aplikováno?), přes anemické stavy až po chronické selhání ledvin...

V jakých podmínkách chama máte? Velikost tera, teploty, substrát. Přidejte !kvalitní! fota jak terária, tak jedince.

Byli jsme u vet.Hnizdo na Bile hore, ale ucil se tam nejaky cizinec.Ale radil se na dalku s vet.Hnizdem, tak predpokladame, ze to probehlo ok.
Jaka bakterie a jaka antb to byla nevime.Pichali jsme je kazdy den do predni nohy.V tera jsme meli bukove stepky, ted uz mame raselinu s piskem.Kytku v tera denne rosime.Nyni uz mu davam i jednou tydne strikackou vodu.
Teplota v polovine tera je okolo 35stupnu.

A vapnik? .. to co jste sypala. jsou oboje vitaminy..takze chlapec ma hypervitaminozu.. takze prestat sypat to cim sypete a v lekarne koupit biominH ( to je cistej vapnik ) a tim sypat kazdej den..
po cca 2 mesicih mužete zařadit opet vitaminy. ale jen jeden druh a jen 1x !!!!! tydně.. po zbytek tydne jen vapnik.. po case ubrat vapnik na 3x

Větrání je tam jen jedno. Rosíme denně.

A máme jádro problému. Tohle větrání je absolutně nedostatečné, a ještě ke všemu naprosto přehnaně rosíte. Chameleon není mlok ani zvíře z deštného pralesa. V takovém velkém teráriu stačí porosit jen jeden roh max. 2x-3x týdně, ale pouze v případě dostatečného větrání!

Myslím, že veškerý problém tkví v té ubikaci - šílená vlhkost a žádný čerstvý vzduch. Super místo pro infekce. Žádné pořádné větve nebo úchyty. Navíc ani nevíte teplotu...

Chamíka máme v tomto tera už rok a půl a do teď byl ok.

Ono pokud není v nějakých extra nevyhovujících podmínkách (typu 20°C v krabičce), tak to na něm do té doby nemuselo být vůbec poznat.

kdo vi.. ale pokud nepredelate to vetrani..tak uz to bude stejne jedno..
ty penize co jste dala za veta jste mohla pouzit do uprav teraria.. protoze nejay odber krve a atb byla zcela zbytecna..
lepsi je si spise nastudovat chov daneho zvirete.. protoze jste za nej zodpovedna..
uprava teraria je nezsnazzi tak.. ze zajdete nekam kde delaji site proti hmyzu.. nechate si udelat sejny rozmer jako jsou dvirka od terarka a ty sklenena jimy nahradite.. pridate hooooooooodne vetví.. ale i tak to bude chcit udelat vetrani na strope.. proste tohle terarko je cely na prd.. lepsi mit chama navolno nez v tomhle..
pak rozume vyvetvit.. uvb zarovku mit v terariu bez krytu nebo kvetniku.. a vyhrevku NAD terarkem vedle uvb.. aby to melo nejaky smysl.

uvb reptiglo staci bohate vymenit po roce.. (změřeno)

to ze nestrili jazykem je nejspis nedostatkem vapniku a bude mit neco s jazylkou... chce to hodne uvb.. a hodne vapniku.. to uvb max na vzdalenost 15 cm ..
takze az to predelate muzete se pochlubit.. naučte si chama na pipetu a prozatim neroste..

Budeme ho castejc vyndavat..

Vyndávání chameleona z terária určitě není správná cesta.

takze prestat sypat to cim sypete a v lekarne koupit biominH ( to je cistej vapnik ) a tim sypat kazdej den..
po cca 2 mesicih mužete zařadit opet vitaminy. ale jen jeden druh a jen 1x !!!!! tydně.. po zbytek tydne jen vapnik.. po case ubrat vapnik na 3x

;-)

Uz ma zhasnuto, tak to nevyfotim.Lezi furt na vetvi, je videt, ze nema silu v nohach.Nohy ma jakoby u tela tenke a u pacek natekle.Vapnik mu podavan nebyl.Ted mu ho davame od minuleho tydne.Prislo mi, ze co dostal ty antibiotika, tak byl krapet lepsi, ale ted uz je zase furt priplaclej na ty vetvi.V minulem prispevku jsem davala fotku

http://www.abvet.cz/cz/pripad-mesice/185-selhani-l edvin-a-dna-u-chameleona/
vas chamik ma dle me dnu.. jake atb mui byly podavany?.. a proc? ta bakterie byla klebsyela?.
ja bych sel pro kalciovku.. a pokud ma dnu.. coz zjistime dle fotek.. ale priklanel bych se ktomu ze ji ma..tak bych zvazil lecbu alopurinolem.. ale tam se musi vypocitat davka dle vahy .. nedavno jsem to resil s jednim panem co odeme mel maleho ambilobaka a ten ho pripek vybojkou a to same.. tahal zasebou zadni nohy.. telo sama boule.dostal alopurinol a drobet se to zlepsilo.davkovala se 1/10 tabletky 3x v tydnu.ale kvalita zivota bude stejne naprd protoze kazdy pohyb ho obtezuje..

Vůbec nevim, snažím se spojit s veterinářem, aby mi tyto informace podal...
Dle rozboru našel infekci, jakou nevim...Zjistim.
Mám poslat večer ještě chamíkovi fotky?
Už jsem volala k našemu vet, máme zítra přijít..Nechce se mi platit znovu rozbor, takže doufám, že mi tamten vet pošle výsledky emailem.

dle me je to vše zpusobeno nedostatkem vapniku a prestrelenim vitaminama.. terarko je upravene? pridane vetve? uvb co nejbliz vyhrevnemu mistu?vetrání? atd ?
podaval bych vapnik.vitaminy vynechaval az treba do vanoc..
ale pochybuju ze se to zlepsí, nejsem sice veterinař ale borec co mel odeme maleho ambilobaka nedodrzel vzdalenost vybojky a prdnul to na 15 cm a docela ho pripek.. chameleon mel bouličky po celem tele.. takze prebytkem d3 se mu vyplavoval vapnik z kosti..
coz si myslim ze je to same u vás.mela jste prijit k vetovi a rict mu ze jste nepodavala vapnik ale 2 vitaminove smesi s vysokym obsahem d3.. a ze mate naprd vetrání.. pokud mu popišete jen 1/3 problemu tak se nedivim ze to nepomaha..
ale urcite bych do chama necpal atb..tim ho odpalite nadobro.ale je to na vas pro co se rozhodnete... jeste nekde dohledam rozbory krve a mrknu na vysledky kdy byla potvrzena dna.. z hlavy to nevím..
ale ja bych chama urcite nikam netahal.. udelal terarium tak aby bylo ok. a zameril se na dotaci vapnikem.

jeste by me zajimalo co vam rekl veterinar na ty boulicky ??.

Díky. Terárko budeme mít až 27.10. :(
Takže máme nechat udělat UVB k výhřevce?
Vápník podáváme teď už každý den...
My nevěděli, co je špatně, odpovídali jsme jen na otázky vet...Tomuhe vetovi jsme řekli vše, i o diskuzi tady, ale stejně se nevyjádřil...
Na jaké bouličky? Má jen "trochu" oteklé klouby u pacek, a na to řekl, že se mu to na dnu nezdá, že je to málo...
Za ten rozbor předem díky ;-)

Ten Marbocyl byli ty antibiotika, ne? Teď dáváme jen ten biomin H..
Teď řešim výhřevku, na fotce bylo vidět, jak daleko je teploměr od výhřevného místa (dál neodšáhnu) a tam má 30°C, je to 50W, koupila jsem 100W, o kolik se teplota zvedne?Zas abych ho nepřismažila...:(
Zatim žádné výrazné změny...Přestal pít...Už asi 4 dny se ode mě nenapil (a nerosíme)...Máme ho třeba vyndat a porosit?

to je uplne fuk..vybehnete pred barak.. urvete nekde nejake vetve.. vemte doma kytku a flaknete ji do terarka.. pokud tady vsichni pisou horem spodej ze terarko je na prd.. tak vnem preci nenecham zvire dalsi mesic a budu delat vše proto abych neco zmenil..

pokud je doma nekdo alespon drobet zrucny uz to mohlo všechno byt hotove..

Já jsem z toho taky naštvaná...Psala jsem jim, že chci půlku stropu větrání a dole 5cm široký pás a přivezli tohle..Že prý když je tam toho větrání víc, tak se odvětrává teplo...A že je tohle dostačující...Prostě to odflákli...Ale my už máme tera tady...Nevím co mám dělat, jestli udělat zase dusno, že ho chci předělat nebo jak?

mno pokud ale vas zajima teplota na vetvi.. a to ze se odvetra .. je uplne fuk.. protoze pokud to vetra= odtah tepla..
myslim si ze to nebyl kdovi jakej borec na terarka.takze si zadat pozadavky a trvat na nich.. at nakej hejhula co dela terarka rika co chce..