Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acanthosaura capra

Dobrý den, stavím nové terárium pro tyhle krasavce. Terárko je 100x100x50 (výška šířka hloubka, s 3D pozadím, bazénem přes polovinu dna. Větrání téměř celý strop a lišta pod stupačkami. Chtěl bych poradit s nějakým vhodným osvětlením.jaké zářivky UVB atd. Děkuji za odpovědi.

bazénem přes polovinu dna.

Capry sice uvítají tekoucí vodu a čerstvé importy často neumí pít z misky, ale na 2str. na to stačí menší vodopádek nebo fontánka. Nejsou to kočinčíny, aby měly akvaterárium..sice si po narosení rády hopsnou do mělčí vody a tam se "cáchají", ale v hlubší nebo moc velké vodní nádrži se umí i utopit.

Nebojte hloubka je jen 10 cm. A v bazénu jsou kameny a vykupují větve aby se neutopiply. Capry už nějaký čas mám. Ale v terárku které moc nevyhovuje. Právě proto je chci dát do lepšího. Ale tam tápu s tím světlem. Teď tam mám jen 25w a UVB reptiglo 2.0 25W. Ale v tom vetsim si mydlim že to nebude stačit. Povedlo se mi slozit "chovné trio" Dokonce se mi již 1 mládě vylíhlo. A dnes 2. Samice snesla 15 vajíček. Proto jim chci trošku dopřát :D