Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenost se cvrčky krátkokřídlými?

Dobrý den,
často se dočítám jak je tento druh (Gryllodes supplicans) velmi jednoduchý pro chov, ale přitom jsem ho snad nikdy neviděla prodávat, snad jen s výjimkou na TeraPlus. Máte někdo zkušenost s těmito cvrčky? Má smysl je objednávat z TeraPlus?
Díky za případné názory.

Co se týče chovu, tak Gryllodesáci mají svá specifika a spíš než na náročnosti chovu záleží na tom, pro co přesně je chceš. Je to celkem malý a hodně rychlý druh, co hodně skáče. Takže některá zvířata ho právě proto milují a jiná se za ním naopak "odmítají honit pro takový prd". Náročnost chovu je zhruba stejná jako u domestik, ale krátkokřídlí mají o něco delší vývoj. Což je ale zas výhoda v tom, pokud má člověk mláďata plazů, takže mu zůstávají delší dobu malé velikosti na zkrm. Jinak v inzerci je nabízený s výkyvy - někdy není, jindy tam je nabídek celkem hafo. K TeraPlusu se ale nebudu vyjadřovat.