Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem F.Pardalis....nejede mu vápník

Ahoj,

mám otázku ohledně vápníku.....

Můj Pardál je cca 5-6 měsíců starý a po příjezdu do mého terárka nebaštil, ale pak se zklidnil a začal dlabat jak protrženej.....

Teď mu najednou nejede hmyz obalený ve vápníku a nebo ve vitamínové směsi. V létě jsem mu chodil na kobylky ven a ty jsem mu neobaloval...dle doporučení na fóru a v pohodě, dokonce bylo vidět, že se na ně fakt těší. Teď dostává saranče, švába, červa......ale jak mu to vymáchám ve vápníku, tak si toho skoro ani nevšimne. Saranče chodí vedle něj a on nic. Jak mu hodím švába bez obalu pod čumák, tak po něm vystartuje.

Nevím jak ho nějak jinak obalamutit......leda to nějak nacpat do krmného hmyzu......nebo nějaký jiný nápad?

Upozorňuji, že chamouš i obaleného švába zbaští, jednoho dva....když jsou neobalení, tak jich dá 10.

Ještě přemýšlím mu den nic nedat.....zda si to nerozmyslí, ale obalená sarančata má v terárku už třetí den a pořád je nedal....

Přicvaknul jsem jeho fotku...zatím to neřeším, protože snad mu nic nechybí.....hubenej není, vypadá snad OK......ale je to škoda, že nemá už tu chuť k jídlu....

dík

Ahoj
mala som problém rovnaký, ale s agamou, chce to iba vynaliezavosť. Chyť cvrčka, alebo saranču za nohy a krídla a o vápnik mu otri len spodnú časť tela, tak si to nevšimne. Bude ich jesť ako obvykle neobalené. ak nezaberie to, u mňa zabralo najme nasypanie vápnika na piesok a to jaštera nesmierne láka ochutnať. :-)

raději si po sobě přečti co pišeš.. tady pišeš že dvakrat do roka a pak 1x tydně( ja sem pochopil jak to myslis, ale najde se spoustu lidi kteří to nepoberou, namichaji si smes a budou ji pouzivat 2x do roka.. ) a v tom na co jsem reagoval neni ani slovo o tom že by jsi po zbytek týdne pouzíval BiominH , takže klid Jou 8-)

Ahoj,

já mám koupenou směs mletého vávence s vitamíny a když jsem obaloval jenom v tom, tak to zvířata taky moc nechtěly. Tak si vždycky trošku naředím drcenýma vaječnýma skořápkama a už není problém. Chameleny nemám, ale třeba Vám to pomůže.