Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem naja naja, mate nekdo zkusenosti s chovem?

Kobra indická obývá ve volné přírodě západní Pákistán až po Bangladéš. I když se s kobrou indickou setkáme většinou na zemi, musíme počítat s tím, že také ráda leze po větvích a dokonce plave. Obývá nížinné a středně vysoké horské oblasti; vyskytuje se ale i na rýžových polích a v bezprostřední blízkosti lidských sídlišť, kde bohužel také často dochází k smrtelnému uštknutí. Tato kobra je známá svou obětavou péčí o vaječnou snůšku.

V dospělosti dorůstá tento druh délky těla mezi 150-220 centimetry. Kobra indická je typická svou kresbou v podobě brýlí v zátylí hlavy (odtud „brejlovec“). Některé exempláře, které pocházejí především z Nepálu, jsou „černé jako smůla“ a mají jen nevýraznou kresbu.

Pro jeden exemplář velký kolem dvou metrů budeme potřebovat terárium o minimálních rozměrech 200 x 100 x 160 centimetrů (čím větší rozměry těmto hadům poskytneme, tím samozřejmě lépe). Na dno položíme rašelinu, která dobře zadržuje vlhkost. Skrýše pro důležitý pocit bezpečí vybudujeme ze dřeva, kamenů a kusů kůry korkovníku. Scházet nesmí ani několik větví k lezení a velká nádoba s vodou.

Mláďata krmíme hmyzem a ještěrkami. S přibývajícím věkem převádíme chované kobry na myši a potkany.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny