Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prvé zazimovanie agám

Dobrý deň,

chcem sa vás opýtať na zazimovanie agám ako to prebieha a čo treba preto urobiť. Agamy su staré 3 roky a 2 roky. Ked som sa pýtal na burze tak každý hovoril niečo iné:
Napr.
1) Nek ich dám zazimovať na 2 mesiace december január a to tak že v decembri len všetko výpnuť a nechať tak.
2)Potom že nek pomaly uberám teplotu až na 30 v celom terárku a nechať tak 2-3 týždne a potom uplne výpnuť všetky žiarovky a terarko niečim zakryť aby tam mali uplnu tmu.

Nikdy som ešte nezazimoval Agamy, ale odporúčili mi, že ked ich dám zazimovať tak potom majú večší apetít po párení.
Mohli by ste mi poradiť?

Já to dělám tak, že postupně zkracuju dobu svícení a když je možnost tak snížit výkon žárovek. Tím klesá teplota. To probíhá asi 2 týdny. Pak vypnu všechny zdroje a terárko překryju dekou, protože ho mám v obývacím pokoji tak,aby měli klid. Samozřejmě nekrmím jak během zimování tak i během těch dvou týdnů před. Nechávám je zimovat 2-3 měsíce. Defakto žádná věda.

Včera som už znižil teplotu na 33 stupnov v terarku, dal som slabšiu žiarovku a teraz ich mam ešte nakrmiť a potom dva týždne nekrmiť ale svietiť a potom uplne vypnuť všetko ? A oni budu stále spať alebo občas sa aj ešte zobudia ? Podotýkam ešte neboli nikdy zazimovaný.