Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem leguán zelený - prevence ??

Dobrý den,
posílám fotky 2 roky starého samce. U kterého si nejsem jist malinkým rozšířením čelistí na přední straně tlamy. Stále se považuji za zažátečníka a tak se raději zeptám zda je to normální a nebo zda je to začátek nějakého vážného problému jako nedostatek vitamínů či něčeho jiného.
Na obr 1,2,3 je to znázorněné, ostatní obrázky jsou pro ukázku jak vypadá celý legoš.
Možná je to jen přehnaná péče, protože si nemyslím, že by legovi něco chybělo, ale jak jsem již říkal raději se pro svůj klid obrátím na vás zkušenější chovatele

Legouš vypadá pěkně a nevypadá, že by mu něco chybělo...to na co se ptáš je asi jen trochu naťuknutý čenich. Neskočil teď někdy nedávno do skla? Nebo neni nervóznější? Ve 2 letech už na něj asi brzy půjde mrousek a pak začne blbnout, takže třeba začne skákat po svém odraze ve skle (vidí dalšího samce) Ty naťuknuté čenichy bývají z toho dost často. Ale vesměs se to normálně zhojí a zmizí, akorát kdyby útočil na svůj obraz ve skle, tak by to chtělo dát na sklo něco, co by vyrušilo jeho odraz, aby na to neútočil.

také jsem přemýšlel o tom, zda to není z toho jak skákal do skla. Na některých fotkách to jde vidět že má ten čumák rozbitý. Jen jsem se chtěl zeptat pro svoji jistotu, nerad bych něco zanedbal a v případě problému to mohl začít řešit hned v počátku.
Před rokem jsem zde na poradně řešil že legoš skákal do skla a v té době si rozbil ten čumák
tady přikládám zmiňovanou konverzaci

http://www.teraporadna.cz/q/view/317736-skace-do-s kla-leguan-zeleny

můj dotaz jsem hlavně sledoval k této nemoci viz obrázek, zda to není u toho mého v začínající fázi ??

To můžeš být klidnej MBD to určitě není. Jinak jak Aurifer psala, že na něj přijde mrousek - v tý době probíhají ve zvířeti dost výrazný změny nebo procesy i co se týče metabolismu, takže to pak chce hodně hlídat vápník (aby ho bylo dost) a D3. A nekraď fotky :-D slušnost je dát odkaz na zdroj - mě to pak zvyšuje návštěvnost stránek, který už 5 let neudržuju :-D