Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výroba terária z osb pro agamu vousatou

Zdravím, tak jsem se po dlouhé době rozhodl k postavení velkého terária pro trojku agam vousatých. Doufám, že už to tady není mrtvé :D Rozměry jsou na obrázku. V plánu mám koupit 4x osb desky 2,50x1,25m k tomu polystyren 10 kousků (100x50cm) potom nějaké větrací mřížky, silikon, lepidlo na dlaždice, duvilax, písek a montážní pěnu. Tak se dostávám k prvnímu dotazu kolik mám nakoupit té montážní pěny na takový prostor? Budou stačit 2. po 750ml? Druhá otázka se bude týkat osvětlení na obyčejné osvětlení chci vybrat zářivku v určitém zbarvení, pro vytápění bych koupil žárovku asi do 40w (to ještě uvvdím jak vše bude hotové, jaká se bude držet teplota), ale největší problém mám s UVB. Mám raději do takového prostoru koupit výbojku? Teď jsem se vrátil z hornbachu a viděl jsem tam tuto http://osvetleni-do-terarii.heureka.cz/hagen-zariv ka-reptile-200-25w-kompaktni/ Přemýšlel jsem, že bych koupi tuto a rovnou 2x nebude to zbytečně moc? No a teď se dostávám k asi největšímu problému. Nejdříve jsem chtěl zasadit sklo do lišty, ale už jsem jednou terárium stavěl no a vůbec mi ty lišty nevyhovují. Tím pádem to chci dát na panty. Myslím si, že by to neměl být problém každé dvířko by při otevření vyčuhovalo 35cm což není moc aby to panty udržely ne? No a největší problém můžete si všimnout, že prosklené budou pouze dvě části. A to hlavní kde budou dveře 70cm široké a 125cm vysoké a druhá část ta nejmenší š 40 x 125 v. No a já nemám absolutně žádný nápad jak tyto dvě stěny spojit dohromady? A aby šly dát dvířka na panty asi budu muset dát mezi ty dvě skla nějaké prkno co? Jestli je některá z otázek špatná, tak se předem omlouvám a děkuji za reakce

Tak ten nákres by to asi chtělo nějakej lepší. Větrání, který na něm vidím je málo.

na obyčejné osvětlení chci vybrat zářivku v určitém zbarvení

jakém a jakou?

pro vytápění bych koupil žárovku asi do 40w

to bude málo

Mám raději do takového prostoru koupit výbojku? osvetleni-

Určitě ano.

Teď jsem se vrátil z hornbachu a viděl jsem tam tuto http://osvetleni-do-terarii.heureka.cz/hagen-zariv ka-reptile-200-25w-kompaktni/ Přemýšlel jsem, že bych koupi tuto a rovnou 2x nebude to zbytečně moc?

bude to zbytečně málo.
Zbytek se dá odpovědět až na základě nějakýho "normálnějšího" výkresu.

Takže za nákres se teda omlouvám no :D jinak dodám ho až zítra protože se mi dneska rozbil mobil ]:(

Tak k tomu obyčejnému osvětlení přemýšlím, že koupím 2x tuto Ra965 : http://zarovky.heureka.cz/osram-l18-72-965-linearn i-zarivka-t8-l18w-72-965-biolux-6500k-ra-90-1000-l m-g13-l-590mm-d-26mm/specifikace/#section +toto http://www.robimaus.cz/predradniky-a-patice-na-zar ivky-g43/glomat-controler-2-2x40w-hagen-p1156

K vytápění chci použít nějakou bodovku, zatím jsem žádnou nevybral to budu asi zkoušet až bude terárko hotové. Co ho dokáže řádně vytopit (jinak se chci zeptat pro zdroj tepla musí mít žárovka taky určitou teplotu světla?

Ještě uvb co třeba tuhle? http://www.robimaus.cz/uv-lampy-g42/lampa-uvb-50w- hid-spot-reptispa-par30-sparkzoo-p888
+ tento předřadník http://www.robimaus.cz/predradniky-a-patice-na-zar ivky-g43/predradnik-50w-reptispa-sparkzoo-p1525

Doufám, že mi to schválíte. Snad to bude stačit nechci mít nějak moc velký odběr elektřiny :D

Čeče múžu si ukroutit hlavu a nějak z toho plánku nejsem:-D.

má mít 125×125×110? jestli jo tak ty zářivky 18W budou málo 2×40W tak ty jo topné v tomto rozměru no přes termostat asi nejlépe 2×50W výbojka také dík rozměru min 50W atd.

Hale nejlépe bude napsat na TeraShop tam se domluvíš dostane se ti adekvátní přímé rady ohledně světel.

ps.v takto velkém teda jestli jsem to správně rozšifroval se asi spotřebě el.energie nevyhneš.

odkaz na světla.
www.terashop.cz

Díky, tak ten mail jsem jim napsal. Jinak přidávám znovu ten nákres + kde bude terko stát. Jo a terárium bude na dvě části, kde spodní část bude takovej podstavec s ukládacím prostorem. No a to větrání udělám ještě přes půl stropu to jsem zapomněl předtím zmínit, takže si myslím, že větrání bude ok..

tak na terashopu mi doporučili toto:

Dobrý den,
terárko už je pěkně velké - to je samozřejmě super. 125cm výška paráda -
dal bych tam pořádné zdroje, ať to i nějak vypadá.
Navrhuji variantu k debatě ve stylu:
1. ohřev - halogen Sylvania Hi-Spot 120 75W pro celodenní ohřev
, vytvoření výhřevných míst. Výroba belgie, vydrží dlouho.
http://www.terashop.cz/products-page/halogeny/hi-s pot-120-75w/
2. UVB - Nelekněte se, ale doporučím Osram UltraVitalux 300W - tato
lampa zajistí na hodně dlouhou dobu dostatek UVB, stačí ji zapínat třeba
hodinku denně (klidně hned ráno) a máte klid...
http://www.terashop.cz/products-page/akce/osram-ul tra-vitalux-300w/
3. světlo viditelné + UVA - doporučuji jednoznačně halidovou výbojku
SunLux MH 70W E27 s reflektorem - krásně prosvítí terárium perfektním
světlem ve vhodných vlnových délkách - spektru. K umístění jednoduše
doprostřed stropu.
http://www.terashop.cz/products-page/sunlux-uv/sun lux-mh-70w/

Je to jedna z možných variant - dle mého názoru dobrá, z hlediska
nákupní ceny / výkonu / výdržnosti a samozřejme životního komfortu pro
zvířata.

Co vy na to?

Pro agamy čím více světla tím lépe. A Michal ví o světlech fakt hodně a je i terarista tak bych se toho nebál a šel bych do toho.

edit: Hlavně když už máš tak pěkné rozměry tak bych si s tím pořádně pohrál, ať to i pořádně vypadá a využije se i ta výška. Byla by škoda mít třeba 80% výšky prázdné. Nějaké pěkné 3D pozadí, skály atd.