Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ješter bez UV

Ahoj.
Chci se zeptat jaky ješter nepotrebuje UVb zarovku.
Hodlam davat vitaminy AD3 v tekute forme a vapnik.
Existuje nejaky vhodny jester kromě gekonů?
Uvazoval jsem o scinkach sestipruhych,mensich anolisech nebo leguankovi pestrem.
Teplota bude 26 stupnu.
Diky

Pořiďte si noční zvíře, které se bez UVB při obalování hmyzu ve vitamínech chovat dá. Náhrada UVB podáváním AD3 není zrovna jednoduchá záležitost, zvíře se může jednoduše předávkovat, takže je to použitelná možnost spíš pro zkušenější chovatel, kteří přesně vědí jak dávkovat. Navíc, přestože to teoreticky jde, pro většinu zvířat je tak jako tak přirozenější použít UVB zářivku, protože se bez ní nevybarvují, nejsou tak aktivní apod.

Bez UVB se dá chovat všechno, otázkou je ale PROČ? argumentace financema je zcela zcestná.
BTW když kapeš hydrovitem AD3, tak to zvíře udržuješ celej život předávkovaný vitamínem A... jako většině lidí je to jedno, je mi to jasný. Hlavně když jsou odchovy... pak se ale aspoň hezky pozná, kdo je chovatel a kdo úplnej čůrák (viz na burze u nejmenovaného prodejce "nahrazuje drahé UVB") :-D

;-)Tak tak jde vše==nojo ale asponˇ já se pořád domnívám=proč si přidělávat starost na víc s dávkováním AD3 které by mělo být dost přesné( nehledě,že to také něco stojí:-))když v dnešní době to jde celkem lépe a jednodušeji než když ček začínal a nebylo nic takového jako kvalitní UVB.Stejně i krom AD3 potřebují většinou ještě další kvůli správnému vyvážení.

Jasně při komplikacích a baby to je něco jiného=ale v tomto případě kdo přesně neví co v danné situaci dělat je to na pováženou a platí radši méně než více.(AD3)