Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost terária - testudo hermanni

Zdravím,
chtěla bych se zeptat na váš názor ohledně terária pro želvy - Testudo hermanni boetgeri. Mám 2 dospělé želvy tohoto druhu (samec, samice), je jim cca 21 let. Dosud jsem je měla v teráriu 120x60cm. Plánovala jsem koupit větší terárium, bohužel mé plány před cca 4 lety nabourala nemoc, jsem v invalidním důchodu. Nyní nám terárko prasklo na 2 stranách v bodech lepení, tudíž již musíme kupovat terárium nové. A proto bych se chtěla zeptat, zda je terárium 120x60cm pro dospělé želvy malé (minimální rozměr)? A nebo je dostačující? Již ve více článcích jsem četla, že je nejlepší koupit terárium, co největší si může člověk dovolit. Nejraději bych koupila terárium 150x70cm, ale to bych již musela kupovat i nový stojan pod terárium. Peněz nemám moc nazbyt, ale zase nechci želváky týrat... Jinak od půli června do konce srpna jsou želvy ve výběhu na chatě.

Děkuji za všechny rady

Díky za reakce. Máme terárium ze skla, na výšku má 40cm. Asi před 16-17lety mi terárium zařizoval rodinný známí, a v té době nebyly takové informace k chovu jako teď... takže dno vysázel kameny a zalil pryskyřicí... takže si myslíme, že už to asi pracuje, jak ten substrát vlhčím. Proto by to bylo asi složité ořezávat a znovu lepit. Asi raději koupíme to větší terárium, občas mi to připadá pro ně takové stísněné a alespoň bychom mohli nechat udělat výšku 50cm, aby bylo možné koupit výbojku. Nějak na to peníze seženu...

Výšku vůbec neřešte, místo terária se stropem to udělte otevřené - jako akvárium, výška stačí klidně 20cm, tak aby želvy nevylezly. Jednak Vás to výjde výrazně levněji a jednak Vás nebude limitovat výška stropu. Za okraj přichyťte nějaký stojánek, něco po čem povedete nahoru kabely a zavěsíte za to lampu

http://i.ebayimg.com/images/i/251250790120-0-1/s-l 1000.jpg
http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.tort oisetrust.org/articles/ttabletest.jpg&imgrefurl=ht tp://www.tortoisetrust.org/articles/vivreport3.htm l&h=327&w=635&tbnid=EzPhPCL97yA-0M:&docid=YSf1g0bV 0TICQM&ei=9TBBVv-8OsefsAHO9ojYCA&tbm=isch&ved=0CEI QMygZMBlqFQoTCL-L1OrDhMkCFccPLAodTjsCiw

Další možností, jak ušetřit je, nechat si to udělat (nebo sami udělat) z OSB desek. Terárium můžete koupit (resp. ten želví stůl) buď na burze, třeba i použité, nebo si ho raději nechte udělat. Pokud jste ze Středočeského kraje, mohu dát kontakt na pána, který zařizuje terária nám za velmi příznivé ceny. Případně mohu poslat, jak máme konstrukci s lampou řešenou my, ale my to teda nemáme do výše 50cm, ale s tím by se samozřejmě se dalo pohrát. Případně pokud to teda budete mít na nějakém tom stolku, můžete tam připevnit takovouhle lampu

http://www.anglickasezona.cz/thumbnails/5592b57e-9 490-44a1-8aa3-66d55e17a87e/330x536