Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota pro agamu vousatou

Můžete mi prosím poradit? Zařizuji terarko pro agamu a teď zkouším teploty v terarku, mám tam pro výhřev bodovku 75w a na výhřevnem místě je teplota okolo 47C ale zbytek teraria je chladný, 23-26C, napadlo mě přidat ještě jednu žárovku třeba 50w na druhou stranu teraria, nebo jestli mi můžete poradit co s tím. Terarko má rozměry 100x55x60cm. Děkuju za odpověď.

Zas to tak nehroť. Pod výhřevem nějakých těch cca 45°C a zbytek klidně pokojovka. Ona si sama vybere. Když bude mít všude přes třicet, tak ji akorát chudáka uvaříš. Spíš se zaměř na to jestli je terárium dost osvětlené a případně ho dosviť nějakou linearkou s teplotou světla kolem 6000 K.