Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama utíká před světlem

Dobrý den,

pořídil jsem agamě kompaktní zářivku Reptile 200 13W (http://www.robimaus.cz/kompaktni-uv-zarivky-g40/za rivka-reptile-200-25w-kompaktni-uvb-exo-terra-hage n-p1350) jako zdroj UVB. Tuto zářivku jsem zavěsil vedle tepelného zdroje (klasická výbojka) nad výhřevné místo, kde agama tráví většinu dne. Od té doby ale agama na svém, dříve oblíbeném, místě vydrží vždy jen chvíli a pak začně neklidně pobíhat po terárku. Jakmile zhasnu UVB, během pár minut se vrátí pod tepelný zdroj a spokojeně leží.

Je možné, že je pro ni světlo z UVB příliš intenzivní? Teplota se oproti předchozí v podstatě nezměnila, na výhřevném místě má kolem 45.

Máte někdo s podobných chováním zkušenosti?

Děkuji!

Děkuji za odpověď. Mezitím se problém vyřešil, agama už sedí znovu na výhřevném místě pod oběma světly a zdá se to bez problémů. Možná to bylo jen nezvykem. Mám ji od jiného majitele, z druhé ruky, a tam delší dobu neměla UVB. Nic jiného mě nenapadá. Teď se jí pod světly líbí a začíná jí krásně vynikat barevná kresba, tak to snad bude OK.