Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokles teploty v teráriu - problém?

Dobrý den,

mám v terárku problém s teplotou. V létě bylo vše ok, na výhřevném místě 45 st., ve zbytku terárka 25-30 st. Teď ale s poklesem venkovních teplot o něco klesla i teplota v místnosti a tím se samozřejmě změnila i teplota v terárku. Na výhřevném místě je stále 45 st., ale v nejchladnějším rohu terárka je jen 21 st., průměrně pak kolem 23. Je to velký problém?

Agama tráví většinu dne právě na výhřevném místě (ale to dělala i v létě), potravu přijímá bez problémů.

Jak je případně vhodné terárko vytopit? Mám doma topný kámen - nedal by se třeba použít, pokud by byl zahrabaný pod vrstvou písku?

Díky za vaše názory!

Díky! Zimovat se asi nechystáme, protože agama teď není v ideální kondici a je jen necelý rok stará. Ona taky nevypadá na nějaké období klidu, všechen hmyz žere s ohromnou chutí. Jen nechce nic zeleného (občas jí něco "vnutím" takovou fintou: vezmu listí do modré gumové rukavice, kterou nabírám hmyz a agama jí zná a ona pak celkem zuřivě chytne i to listí v domění, že se dočká nějakého hmyzu :-)

No, snad nebude ten pokles teploty vadit, když má možnost se vyhřát pod lampami.