Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Pardálí - problém s vápníkem a vitamíny

Ahoj,

opět bych měl dotaz na chovatele.....

Mám pardála cca 7-8 měsíců starého. První čtyři měsíce byl hodně ustrašený a v pohodě si vzal potravu z pinzety. V létě spořádal tolik koníků z louky, že jsem pro ně nestačil ani běhat. Každý den jich třeba 10 dal. Na to, jak byl malej, tak to bylo jídla až dost a ani neprotestoval, když jsem mu dal cvrčka nebo saranče ve vápníku nebo ve vitamínech pěkně obalené. Z terárka ven nechtěl, spíš se bál a snažil se couvat před rukou.

Poslední dva měsíce se vše naprosto obrátilo. Jak přijdu k terátku, už se sápe na sklo, chce ven. Jak otevřu, okamžitě ho mám na ruce a z ní vyleze až na hlavu a tam sedí a kouká. Občas ho dám na palmu co máme doma a na ní si vyleze až nahoru a tam klidně sedí i hodiny. Jen sedí a čučí kde co lítá. Upozorňuji, že podmínky v teráku jsou pořád stejné, nicméně poučen z příspěvků tady jsem si říkal, že se mu tam třeba nelíbí....takže jsem měnil výhřevnou žárovku za silnější, pak za méně silnou, víc rosím, méně rosím, přidal jsem kytky, odebral jsem kytky.....teď se frajer naučil pít rovnou z rozprašovadla na kytky, tak vždy strčí hlavu před postřik a pije.....což je fajn, žízeň prostě má a já ho kontroluji, že pije. Terárko má podle mého OK, jen je strašně zvědavej a vodrzlej......

Ale má hlavní otázka.....ty dva poslední měsíce přestal jíst z pinzety. Jediné, co si vezme je červ.....toho z pinzety dá, ale jednoho, max dva. Když mu šoupnu rovnou do terárka krabičku se švábama, tak se jich dva dny ani nedotkne.....ani toho červa z krabičky nesní. Sarančata, když mu je dám rovnou dovnitř, tak je tam vídám i další dny......ale nevím, zda nějaké občas uloví a nebo třeba někam zalezou a chcípnou..... Jednou jsem ho odpoledne viděl, že baštil saranče, ale je problém, že ty sarančata po chvilce v terárku jen sedí a nehnou se a chamouš o ně nejeví zájem. Když popoženu saranče, tak zase chamouš jeví zájem o mojí ruku a ne o jídlo.

Problém je v tom, že naprosto nemám přehled o tom, zda do sebe vůbec dostane nějaké vitamíny a vápník. Ty sarančata v něm samozřejmě obalím, ale ono se to z nich časem setře......

Zkoušel jsem sarančata, cvrčka, červa, švába opravdu velkého.....jiné šváby....všechno stejné, z pinzety nic a když mu je dám do terárka, tak není přehled.

Ne že by byl hubený...tedy si myslím, že není(viz. fotka), ale přijde mě, že aktuálně má bílou složku bobku stejnou jako dříve, ale ta hnědá je třeba třetinová, než když se cpal v létě koníkama, což je logické, ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že strádá......a ten vápník, toho se fakt bojím. Jenže neznám způsob, jak ten vápník prostě do něj natlačit......

díky

Předávám info, co mi bylo sděleno, když jsem měl stejný problém s tím svým... prostě dospívá a víc než potrava ho zajíma kde co a je a do čeho by ho mohl strčit. Vápník se dá při pití stříkat injekční stříkačkou s ulomeným hrotem přímo do tlamy. (Takhle jsem toho svého dávkoval vitamíny.)