Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varanus glauerti zkušenosti s chovem

Zdravím,
zalíbil se mi tento druh varanů, a tak by mě zajímalo, zda je někdo chováte a jaké s nimi máte zkušenosti?
V čem se liší chov např. od V. acanthurus? Kde se dají sehnat za rozumnou cenu? Moc informací jsem o nich nenašla, snad jen, že šplhají víc do výšky než acanthury.

Jj jak jsem psal do zprávy, malý prcky mám vyloženě v odchovné bedně, pro ty by větší prostor byl problém kvůli lovení potravy. Jakmile povyrostou, chtělo by to něco většího. To teráko s výškou 90 cm, by mohlo stačit tak cca do jednoho roku, pak by to chtělo mít připravené větší, respektive vyšší. Světlo bych doporučoval raději výbojku, přeci jenom se velmi rádi vyhřívají a světla potřebují docela dost. Já mám v tom terárku co jsem popisoval 2x70w raptorku a nahoře dvě lineární trubice na dosvícení. Jen doplnující info pro zařizování terárka, přestože se mrchy malý nezdaj, tak jsou schopný odrazit se z nejvyššího místa na pozadí a skočit až na ty zářivky, nebo lampy odkud se snaží dostat někam výš (přestože nahoře je strop :-D ), takže s tím počítat a vše důkladně zabezpečit. Prcek je prcek, ten toho moc nenaskáče, ale už tak ve 4-5 měsících jsou celkem mrštný.

Ahoj.
Jakože skočí=:-)skočí==varani všeobecně jsou potvory mazaný a než vše prozkoumají tak hledají kde tesař nechal díru a jsou schopni věcí kterým by jeden nevěřil:-D.

Na světlo skočí ale tak max 2× většinou pokud to nejni vyloženej " stoupa" a pak zjistí,že se tam neudrží a pálí to tak již neskáče.

A skočí dost daleko jak píše Vilém hele dám příklad čas od času se najde specialista kterej to vyloženě vyhledává ;-) to světlo je vzdáleno od krajů nádrže 40 cm a přesto tam byla teda pořád.

No pokud máš +- zmáklé acanthury tak tihle jsou také tak +- autobus stejní.

Akorát teda trochu živější a dík ocasu větší=teplota zhruba stejná den 23-30°C+ výhřevné 45-50°C
noc=20-22°C--vlhko trochu více než u acanthur 50-70%--a pokud budeš dělat vlhký úkryt (plast box) tak do něj vraž rašeliník udrží tu správnou vlhkost.

Jinak jak říkám jsou živější tak hodně lezení po stěnach+větve+korkové roury.