Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon jemenský - krmení obecně + jak je to s červama ?

Zdravím,
mám doma skoro 5 měsíční mládě, kluka. Daří se mu myslím skvěle. Ale chci se zeptat na dvě věci ke krmení.
1) Někde píšou, že mláďata mají mít neomezený přísun potravy. Jinde, že nemají "záklopku" a že se jim to má omezit. My zatím krmení neomezujeme. Ale budu ráda za názory zkušených.
2) Jak je to s červama? Zatím je chamík nedostal, dle některých info nejsou pro maloše vhodné, špatně stravitelné atd. Jinde červama radostně krmí a v pohodě. Nechci chamíkovi ublížit, ale pokud bych mu mohla občas zpestřit jídelníček, proč ne. Prosím o názory a ev. doporučení množství červů.
Moc děkuju.

mlady krmit co si vezmou přiměřenou velikosti pro chamíka- po jednom roku se snižují dávky ,i oni tak nežerou a krmí se obden (roste do jednoho roku nejvíce za cely život , takže co v mládi nenaroste po roce už to nedožene) , červy pokud myslite larvy potemniku jen velice zřídka jsou velice tuční a nejsou tak vyživní , chamíkum většinou hodně chutnaj a můžou pak odmítat ostatní , jinak co se pestrosti potravy týče co seženete ,cvrčky ,sarančata,šváby, v létě co nachytáte venku