Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama vousatá - křivice?

Dobrý den,
mám problém se svojí 4-5 měsíční agamou. Během 3 dnů zhubla ze 45g na 38g, tyto 3 dny úplně odmítala potravu a vzhledově nyní působí hrozně vyhuble. Také je nyní neskutečně nemotorná, když chodí kývá se ze strany na stranu a vypadá to, že se sotva udrží na nohách, padá ze svislých stěn dolů. Nyní si cvrčka vezme jedině z pinzety a to ještě s velkými problémy. Má problém se na trefit na pinzetu, živého cvrčka v teráriu nechytne. Všechny tyto problémy se objevily až v posledních dnech. Podle příznaků bych řekl, že se jedná o křivici, ale je mi divné, že by se to zhoršilo tak rychle během pár dnů. Navíc několikrát týdně obaluji potravu v čistém vápníku a 2x týdně vápník + roboran H a neustále mají v teráriu vyvařenou sépiovou kost k dispozici. Jako zdroj UVB mají výbojku SunLux 35W a na dosvícení 2x 18W Narva Biovital. V teráriu jsou další 2 agamy, které jsou v pořádku a bez jakýchkoliv podobných příznaků.

Předem děkuji za rady.

Dejte sem určitě fotku zvířete, bez ní lze těžko něco říci. Dobrá by byla i fotka celého terária. Také podrobnější popis terária (teploty, atd.). Jak je výbojka stará, jak jsou od ní daleko agamay?