Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrání obřího terária

Ahoj, po přestěhování do velkého si s přítelem chceme dělat i velká terárka - něco jako mají v zoo - třeba 1,5-2m * 1,5-2m a až do stropu. V jednom bychom chtěli mít výhradně vousatky, do druhého bychom rádi nějakou směsku menších pouštních ještěrů (podobné pražské zoo, ale o složení bych se tu s vámi ráda pobavila až nastane ten čas) a jedno bych ráda pro baziliška, případně když to vyjde, tak kaloně. Otázkou zůstává větrání - v zoo se mi nezdá, že by se to u takto velkých terárií řešilo, ale nechci, abychom to měli špatně (pouštní by třeba ještě šlo, ale co to vlhčí?) - dělá se horní a dolní přední větrání? Nebo jak? Moc děkuji za rady.

to je opravdu dotaz na úrovni dospělého. pokud už máte doma "malé" terárka, tak větrání a vše okolo funguje na stejném principu. nebo si myslíte, že je to jinak? ale možná jste nám jenom všem chtěla sdělit, že jste se s přítelem přestěhovala do většího a budete dělat "velká" terária.. to my ostatní je máme taky doma :)

Milý neregistrovaný uživateli - jak jsem již psala - v zoo, kde by snad měli jít příkladem, člověk těžko nějaké větrání najde. Maximálně mřížku chránící nahoře světla, ale dál to nevede. A spodní jsem neviděla ani v malých, natož velkých teráriích. A nevím, jaké máte větrání vy doma (pokoje často nemusí být o moc větší než zmíněné 2m*2m), ale já třeba okna otevírám méně než ta terárka a taky tu nehniju...

vím kdo jste, kolik Vám zhruba asi tak je, znám Vás osobně.. a Vaše dotazy, které tady někdy zadáváte, jsou většinou na úrovni 13-té holky. a nechápu, co s tím má společné registrace. je to jedna z možností, jak tady někomu "poradit", jako třeba dnes Vám, tak proč bych se měla registrovat :)

ok, sama jste mě k tomu vyprovokovala. když jsme se s Vámi přišli do styku, tak jste se samozřejmě v mé nepřítomnosti "tulila" k mému příteli. Říkal mi to sám, měl z toho velkou srandu. máte štěstí, že jsem to neviděla, jinak bych Vám byla něco dlužná :)

takže jenom pro shrnutí :
nemám potřebu tady vysedávat, mám zcela jiné zájmy
doma větrám i když lítáme často nejen po Evropě
2x2 ? máme doma větší spíž, nebo šatní skříň

a Vaše znalosti z chovu, jsou velice ubohé. byla by potřeba se tomu více věnovat.

Pokud ještě chcete, můžeme si to říct i osobně. Ráda Vás zastavím, když Vás o5 uvidím s přítelem. Dejte vědět. Nemám s tím problém. Aspoň si nebudete lámat hlavu s kým máte tu čest.