Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Strnulá krajta královská

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na jednu věc. Má krajta se svlékla, i když už od narození má se svlékáním problémy a svléká se jen po cárech,poté jsem ji dala myš. Vše probihalo jako obvykle, ale hned od druhého dne jen strnule visí z balkónu, svinutá,jakoby připravená k dalšímu útoku. Dala jsem ji další myš v domnění, že má ještě hlad. Ale její chování je stejné. Nevím čím to může být, tak se chová poprvé. Máte s tím nějaké zkušenosti?
Děkuji za odpověď.

1. Čím to, že se od narození špatně svléká? Nebudou špatné podmínky chovu?
2. Musel jsem si to přečíst 4x, abych vlastně pochopil o co Vám jde.
3. Pokud jsem to správně pochopil, tak Vaše krajta je po svleku, který neproběhl zcela správně, stále nastražená k útoku? V tom případě bych se zeptal:
___a. Jak je stará? Protože viz b.
___b. Nemyslíte, že jedna myš pro krajtu je trochu málo? Tudíž by mohla mít stále hlad?
___c. Jaké máte podmínky chovu?
___d. Rosíte více v období svleku, nebo má možnost větší vlhkosti?

Ano pochopil jste to spravne. Krajte je 8 let,krmena jednou za mesic. Obcas davam potkany,obcas mysi. Ale ted po me vyjizdi,i kdyz jen projdu kolem teraria v bilych ponozkach. A takhle se nikdy nechovala. Rosena je denne a vodu v misce ji menim jednou tydne.
K jejimu svlekani... mam ji asi od ctyr let od jednoho chovatele. A i jemu se spatne svlekala. Ani vodu nema moc v oblibe,ale s trochou pomoci se vzdy zvladne svleknout cela.

Osmileté zvíře není nutné krmit každý týden, stačí jednou měsíčně středním/ dospělým potkanem, nebo několika myšmi, velkým křečkem, pískomilem, co je libo.
Moje krajta se mi nenapije dva dny staré vody, natožtak týdenní ...