Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ochotný chovateľ jedovatých hadov Nitransky/Bratislavský okres.

Zdravím hľadám nejakého ochotného chovateľa jedovatých hadov ktorý by mi bol v praxi schopný ukázať základy manipulácie bezpečnosti chovu jedákov(Samozrejme na vlastnú bezpečnosť).V budúcnosti(O 3 roky) by som si chcel rozbehnúť vlastnú chovňu jedákov hlavne teda Viperidae(Crotalus,Agkistrodon,Bitis) poprípade slabšie elapidky.Mám pokročilejšie znalosti ohľadom teraristiky a ceľkom aj ohľadom jedákov ale potreboval by som skôr pomoc s tou manipuláciou.Vďaka :)

Existuju kurzy,workshopy(napr.v Afrike)kde je mozne si skusat,ucit sa manipulovat s jedakmi,na slovensku sotva.Neviem ako by sa pravne v reali riesilo,keby ta u niekoho pokusal jedos a napr.bys skolaboval a nebodaj prisiel k vaznej ujme ci dokonca...Treba sa k tomu prepracovat postupne...trenovat...napr.zapni cirkulator na drevo a opatrne prechadzaj prstom 1 cm od okraja kotuca,vyhoda,ze kotuc neskace.:-)Ber to prosim ako srandu a neskusaj:-) Drzim palce,prsty,vsetkym chovatelom,neh nam aj v novom roku robia zvieratka radost!Pekne sviatky...

Atrox211i:
Zkus si teď něco představit: Jseš už zkušený chovatel jedovatých hadů a přečetl by sis tady ten svůj text. Pozval by sis domů na prohlídku nějakého anonyma a úplně cizího člověka, který na sebe není ani schopný dát nějaký kontakt? Proč by takový zkušený chovatel měl vynakládat jakékoliv úsilí a snažit se od tebe získat další informace? Co by z toho měl? Uvědom si, že seš to ty, kdo něco chce a kdo by se měl snažit alespoň dobře a důvěryhodně zapůsobit, ikdyž ani to ti nakonec nic zaručit nemusí.