Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr papouška

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o malou radu, chtěla bych si koupit papouška, aby se rychle ochočil a případně řekl i nějaké slovíčko (hlavně aby se rychle dal ochočit a mohla bych ho bez problému pustit např. na 30 minut z klece, aby se volně prolétl po pokoji).
Jenže mám malý problém vybrala jsem si 5 papoušků, ale vůbec nevím jaký je z nich nejlepší hlavně nato ochočení aby nebyl agresivní a nekloval (a to co jsme psala nahoře). Tady jsou ti papoušci:
Korela chocholatá
Agapornis fischeri
Kakariki žlutočelí
Rosela pestrá
Alexandr malý
Jedinou zkušenost mám s Korelou chocholatou, rychle se ochočila a normálně jsme jí pouštěli z klece aby se prolétla po pokoji a uměla říct i jedno slovo, byla vážně moc rozmazlená a vůbec neklovala, tím pádem nebyla agresivní.
Budu ráda za každou radu. A děkuj za každou odpověď. :-)
Natka

tak žakouše bych zrovna nedoporučovala...páč to je závazek doslova na celý život, asi jako si pořídit 3 leté dítě, které zůstane 3 letým dítětem 50 let. A člověk se mu těch 50 let musí věnovat stejně jako tomu dítěti. S tím, že papouch si po několika letech, až ho přejde dětská roztomilost vybere 1 člena rodiny jako partnera a ostatní lidi v rodině často začne terorizovat. Pokud se mu člověk dost nevěnuje, tak žakouš trpí a často se začne sebepoškozovat. Pak většinou skončí prodaný u někoho jiného a začne být zlý. JInak papouch samozřejmě může být pořád puštěný, ale pak je potřeba počítat s tím, že zdemoluje byt.

Korely, Alexandři a někteří Agapornisové, pokud jsou od mládí a člověk se jim hodně věnuje, tak jsou stejně krotcí jako ti velcí papouši, kor když jsou dokrmení. Ale obvykle bez jejich zlozvyků a délky života. Alexandři se můžou naučit pár slov, u korel je to vesměs slabší (ale taky mohou), Agapornisové většinou nemluví vůbec.

Otčím má ručně dokrmeného senegala oranžovobřichého a je to mazel nechá se vzít je krotký a zkouší mluvit.Já mám "jen" andulku ale je to mazlík sice není ochočený ale žvaní o 106.Rosely máme venku ve voliéře ale na ochočení moc nejsou.Pokud chcete krotkého papouška tak jedině mládě od chovatele a už u něj se musí nechat vzít na ruku jen tak nebudete mít potíže s ochočením.