Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doraz T. albolabris

Na silvestra jsem prijel domu a vidim, jak se mi hadi v terariu pari. Pochopitelne z toho mam obrovskou radost. Chtel jsem se zeptat, za jak dlouho se mladata rodi? Cetl jsem cerven/cervenec okolo 10 mladat?
A jeste... Krmim jednou za 14 dni. Ted, kdyz tedy uplynulo 14 dni samice jako vzdy zrala bez problemu ale samec opet ne...je to uz mesic a samec nechce potravu. Mam to uz zacit nejak resit, a jak?

Mně samice porodila po cca 8,5 měsících 15 mláďat..záleží na okolnostech ;-)
Jak ji máš starou? Může mít klidně i těch 40 mladých..
Samici futruj..ona vysadí sama jak píše raddei a samec si dá klíďo pár měsíců pauzu..zkoušej, vezme si ;-)
Mladý ti přeju ;-) ale páření ještě nic neznamená..může to být hovno na lopatu za půl roku :-D

Samec stale nejedla samice si od napsání příspěvkubzala snad 3-4x :/
Chtěl jsem se ale zeptat, zda jste si svoje mladé nechvávali v rodiči a nebo je dávali pryč a to hnedka po narození?
Myslel jsem, že bych každého hada dal zvlášť do plastového boxu s větvičkou, kde dole by byl ubrousek. S mláďaty jedovatých hadu nemám moc zkušenosti, takže se teď možná bdu ptát i hloupě ale : Odebírali jstejen do boxu (pokud jste je tam dávali)hned po narození? Kolikrát denně jste rosili,kdy jste začali s rozkrmování a jak jsou mláďata těchto hadu žravá? :)

U samce to je normální, mě někteří adult samci albíků vzali třeba jen 4-5 myší ročně. Ale samice ze začátku gravidity žerou jak prokopnuté, je divné že žere tak málo - mají dost teplo? Březí samice uvítají lokální výhřev.

Jinak mláďata jsem přendávala do menších terárek po pár kusech, protože mít je po jednom bych se při jejich velikosti vrhu asi zbláznila.