Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PORADÍ PROSÍM NĚKDO S VÝBĚREM TOPNÉ ŽÁROVKY ZAČÁTEČNÍKOVI?

Ahoj, dělám terárium pro hada s OSB desek...
170x80x100(výška)

Had se jmenuje Hroznýš Dumerili a jeho teploty 26-29, lokálně 32-35 stupňů. Had je ze suchých lesů!!
Osvětlení bude zářivkou bez tepla, prostě obyč. z elektra.

Chtěl bych 2 tepelné keramické žárovky 60w do mého terária. Bude to stačit a nebo mám zvolit menší výkon či větší?
Bydlím v bytě,kde jsou teploty přes zimu 22stupňů

Děkuji velmi za názory.

mušís to zkusit , bohužel mi ti neřekneme přesnou vatáž aby byli teploty adekvátní pro chovance , jenom kté zářivce snaž se přiblížit k těmto parametrum 6500k 98 ra (sylvania activa, narva biovital...) aby jedna zářivka stačila na tak velky tera.

No,já to budu mít termostat se 4mi čidly a kdybych měl žárovku z elektra, tak bude rego žárovku podle požadované teploty rozsvícet a zhasínat a to i v noci.A také chci sledovat přes modrou žárovku hada a pokud by klesla teplota, ona by se žárovka rozsvítila, takže na rego nemůžu mít klasické žárovky,co svítí

A nevím, zda by vadilo hadovi,že by se žárovka z elektra rozsvítila 20x za den a zase zhasla... Terarista mi doporučil termostat s čidly, objednal jsem si ho

Ahoj.

Sylvania halogen žár.=vydrží celkem dost spínání( odzkoušeno).

Od toho je tam ten termostat= našteluješ tu teplotu kterou potřebuješ a zvolíš " hysterezi" takovou aby nezapínal ČASTO =nevím jaké máš okolní teploty ale můj odhad je cca. 2-2,5.

Samo rozdělit denní a noční režim třeba !!! v noci nesvítit!!

Pro noční vytápění pokud ta teplota půjde pod těch 22°C =nejlépe topný panel==pokud budeš mít termostat 4×tak můžeš laborovat do alelůjá.

Jinak to spínání topné žárovky mu neva =pokud má dobré ostatní světlo== problém je ovšem,že se na tu žárovku když vypne může namotat.