Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rohatka cranwelli-neustále zahrabaná.

Dobrý den,
v neděli jsem si koupil Ceratophrys cranwelli velkou cca 7cm.
Během neděle byla částečně zahrabaná(což je samozřejmě v pořádku)ale v noci neděle/pondělí se zahrabala úplně až na dno teraria kousek od výhřevu a od té doby nevylezla...
Jen by mě zajímalo jestli toto chování mam přičítat "zabydlováni"(prostě se schovává před novým prostředím a časem se vyhrabe)nebo je něco v nepořádku?
Terarium má rozměry 60x40x40(SxHxV), hloubka rašeliny je cca8cm, na jedné straně tera je žárovka v květináči(teplota), kvůli rostlinám mám v tera zářivku Flora Glo 15W, žabka ma samozřejmě možnost koupání v mělčí nádržce.Teplota pod výhřevem přes den cca 28-29 *C, v noci padá na pokojovou a rosím 2x denně.
Děkuji za reakce a případné rady do začátku chovu této krásné žabky.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dobrý den, mám úplně stejný problém jako tazatel. Terárko zařízené stejně, jen rohatka je menší (4…
JulieN 21.03.2017 11:14
JulieN
Moje 3/4 roční je zahrabaná už dva týdny. Baculatá je dobře, nechávám ji být, prostě se nažrala, trá… poslední
Barb. 23.03.2017 22:11
Barb.

Dobrý den,

mám úplně stejný problém jako tazatel. Terárko zařízené stejně, jen rohatka je menší (4 cm). Máme jí doma čtyři dny, první dva dny si brala šváby (celkem sežrala 5 švábů velikosti 0,5-1cm), nyní je stále zahrabaná pod výhřevnou žárovkou v rašelině, nekoukají jí ani oči, nevylézá ani večer, o potravu nejeví zájem. Jak dlouho může tak malé mládě trávit, jak dlouho vydrží bez potravy?

Děkuji za odpověď.

Moje 3/4 roční je zahrabaná už dva týdny. Baculatá je dobře, nechávám ji být, prostě se nažrala, tráví a stačí jí to. Rohatky navíc mají žrát co 2-3 dny, když jsou mladé a postupně intervaly mezi krmeními prodlužovat.
Můžete být rádi, že vůbec něco snědla, potřebuje se adaptovat v novém prostředí, dát se do klidu po tom stresu z přepravy. :) No problem

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru