Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosba řešení elektroinstalace v teráriu pro legoše

Dobrý den,
potřebovala bych poradit s vybavením terária pro dva leguány zelené. Vzhledem, že již vyrostli, potřebuji řešit vše kolem osvětlení a udržení teploty v teráriu. Rozměr terária d.164 cm/ v.164 cm/ hl. 70,5 cm. Nyní jsem měla UV Exo-Terra Repti Glo 5.0 76 cm a mám pocit, že při zvětšení terária to bude málo. Teplotu jsme řešili topným kamenem a žárovkou 60W. Čím více se dívám na různé odkazy, tím více se v tom ztrácím. Topení volit infražárovkou. Vlhkost mám zakoupený zvlhčovač Exo Terra Monsoon RS 400. Hodnoty budu regulovat hydrostat kontrola a regulace vlhkosti. http://zvirata.bazos.cz/inzerat/55084745/Hydrostat --Hygrostat-kontrola-a-regulace-vlhkosti-v-.php

Děkuji za pochopení a odpověď.

Milarová

Mas to hezke :-)
Na barveni polyse jsi pouzivala lepidlo na obklady a pote to natrela vode odolnou barvou s atestaci na decke hracky?
Za par mesicu me take ceka stavba noveho a premyslim jestli udelat pozadi tak jako ty z polyse nebo jsem jeste videl,ze se na steny natloukly desky atd a pote se na to dalo pletilo a pletivo prikrylo prosteradlem a pote az natiralo a barvilo

Polystyren se vytvaroval tavnou pistolí. Na plochy se vypnulo prostěradlo, které se natřelo dvěma vrstvami lepidla a jednou vrstvou hydroizolace. Hydroizolací se natřely všechny stěny. Následně jsme celý povrch natřeli vodou ředitelnou akrylátovou barvou na dětské hračky.Tavnou pistolí přilepili umělé rostliny.

Vzhledem, že terárium nějakou dobu využíváme pro chov leguánů zelených a letošní snůška nebyla nejkvalitnější. Došla jsem k závěru, že musím obměnit osvětlení. Používala jsem SUNLUX UV 70W PAR38 s Tridonic PCI 70W PRO. Pro plnospektrální osvětlení Iwasaki Eye Color Arc PAR36 150W FLOOD s převodníkem Tridonic 150W. Pro udržení tepla Hi-Spot 120 75W FLOOD. Vše fungovalo, ale bohužel plnospektrální osvětlení Iwasaki Eye Color Arc PAR36 150W FLOOD již jsem nikde nesehnala. Použila jsem SunLux Daylight 70W E27, mile jsem byla překvapená. Splnilo očekávání a legoši si užívají ráje. Okamžitě změnili chování a nestačím je krmit, což je dobře. Jsou daleko více aktivní. S výběrem mi pomohl p.Kocián s internetového obchodu Topnekameny.com. Nejen poradil, ale pomohl i zabudovat. S takovým vstřícným jednáním se už málo, kdy setkáte.
Je důležité myslet, že osvětlení má nějakou životnost a je nutné, i když svítí vyměnit. :-)