Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem varanus acanthurus terarium

Zdravim , mám dotaz ohledně teraria pro varany ostnoocase , mám o velikosti 100x50x50 , stačí to pro pár těchto varanu? Co jsem hledal tak to stačí pro jedince a 120x60x50 stačí pro 4 jedince tak se prave ptám jaký rozměr stačí pro pár :) diky..

Ahoj.

Asi tak třeba si uvědomit,že jsou to velice čilí varánci+dobře a rádi šplhají atd.

Aspon podle mě ==hraniční rozměr pro mladý pár=120×60×60=dך×v !!= třeba vytvořit dostatečný teplotní gradient!! a to v malém no řekněme moc dobře nejde+ světla to samé.a tak dále.

Za mě= min.140-150× 60× 80,dך×v.

Asi tak=nezáleží na rozměru daného druhu ,ale na povaze varana=nějací třeba velcí jsou flegmouší a zkousnou i menší rozměr nádrže páč se celej den jen válí=ale odatria většinou teda i když během dne nevyužijí celý prostor potřebují dost místa tak to prostě je a k úspěšnému držení takového zvířete třeba prostor aby si mu vytvořil optimální podmínky!

jinak ty " menší",že nemůžeš sehnat není divu=prokazatelně to byli jen ostrovní formy a to z Barrow Island.

Ja mam doma V.a.brachyurus. Samec 4roky ma 40cm a samice 2,5roku ma 37cm(ted je gravidni). Mam je v terarius 150x60x60 a podle me je to tak akorat. Je potreba jim doprat interier se dvema misty pro vyhrev, aby mela samice klid od samce, kdyz chce.