Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C.cerastes

Ahoj všem mam dotaz.Mám doma 4 měsice starou cerastesku a samozdřejmě nepapká sama.Máte nejaké rady,tipy nebo fígle?nacpu ju občas to už dopolyká jindy sebou mydlí jak blb než to vyklepe ven.Díky moc za rady.Jinak 2x uz se mi doma svlíkla,aktivní je jak pes ale žát nechce.

Máte někdo osobní zkušenost, že mláďata cerastesek berou gekony?
...a jaký druh gekona. - L. lugubris?
Do skupování nějakých vyřazovaných ještěrů na zkrmení se mi moc nechce, protože dle mého názoru (možná špatného) to představuje poměrně velké riziko si do chovu hadů něco zavléct. A ještě hůř, pokud je tohle krmivo z X zdrojů. Nehledě k tomu, že při odchovu většího množství mláďat cerastesek (loni 21 kousků) by mě i při ceně 80 kč/kus (to je nejnižší cena za co jsem lugubrise viděl) jedno nakrmení stálo majlant.
Už jsem přemýšlel, že bych si kvůli odchovům cerastesek chov nějakých lugubrisů založil, ale potřebuju vědět že je realná šance, že je mláďata cerastesek budou brát.
Předem díky za reakce.
PS: Jinak 4 měsíce není pro cerastesku nikterak dlouhá doba. Měl jsem mláďata která se chytla ve třech měsících, ale měl jsem pár mláďat která se chytla až v 8-mi měsících.

Pokial ma clovek cely odchov(napr.20 mladat)tak sa nepara a nacpe ih,ale ak ma len napr.par a nekce riskovat,tak gekony vetsinou beru vzdy...lugubris by musel byt dospely a tie uz su na skrm drahe...ale frenaty,delandy...prip.naj pre cerastes cyrtopodiony...su ok.Su to vsak importy a kazdy si zvazi,ci riskne.Zatial som ale nepocul,ze by s tym boli problemi a aj sam rozkrmujem import.gekonmi,pripadne dokrmujem specialistov...napocudovanie aj 20cm mlada ulovi a normalne stravi mensieho dosp.frenata bez chvosta(5-6 cm).Niekedy staci nakrmit gekonom raz,dva krat a zacnu brat zive holatka...A menej casto,zriedka...nezabere nic a cpat treba aj pol roka,rok :-)

Je to kkt což o to :-D ale je třeba mít takový kamarády ;-)
Na burze třeba Šeda mívá dalandy za cca 60,- ale sám krmím hlavně frenaty a gehyry a cerastesky mi je braly normálně..teda jako prcci 2x-3x potom už normálně myší holata.
Nevím jak u nich, ale stromáci mi radši brali nohy skákavek s chlupama, než holátka..chce to vyzkoušet.
Na cerastesky jsem měl štěstí, byly to hrozný popelnice a teď mám takový ammodytky.