Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Velikost polic a bazénků pro hady

Zdravím,

nechci zbytečně obtěžovat, pročetl a googloval jsem toho hodně nejen v češtině, ale nenašel a proto se obracím na zkušené chovatele :) Máme doma zatím "dorost" Python Regius a Boa Constrictor. Do budoucna chceme rozžšířit i o Morelia Spilota Cheynei.

1) Co jsem nikde nenašel je přibližná velikost těchto hadů v dospělosti, když jsou stočený do klubíčka? Při stavbě terárek pro dospělce chci správně naplánovat velikost polic a bazénků...

2) Vy co používáte bazének vyhříváte ho? Anebo stačí teplota na kterou se ohřeje díky dalším zdrojům tepla v teráriu?

Předem díky moc za Vaše odpovědi.

Nejtek

Já si myslím že bazének vyhřívaný být nemusí. Vyhřeje se teplotou ze vzduchu ale není ani potřeba bazének vyhřívat. Had se tam chodí schladit a né vyhřívat. To je můj názor ale že bych byl nějak zkušený to si nemyslím. Jsem jen člověk který má hada :-)

Já to doplním - on tam ani u jednoho ze zmíněných druhů bazének být nemusí, resp. nemá. Pokud jej had už potřebuje na zchlazení, pak je špatně řešené vytápění (větrání) v parných letních měsících. Vzhledem k tomu, že teplota vody v teráriu se příliš neliší od tam dosažených teplot, neplní dlouho ani tento účel a použití bazénků pozbývá smyslu.