Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoc tlamy

Dobrý den,
již delší dobou pozoruji nechutenství u 0,1 M.s. variegata - stáří 8 let. Dnes jsem se podíval do tlamky a našel jsem zarudnutí v pravé části horní čelisti a příznaky, dle mého, stomatitidy. Viz fotky. Na třetí fotce je vidět v tlamě trocha krve, nevím, jestli to je způsobeno nešetrnou manipulací nebo citlivostí dásně na pohmat. Budu rád za jakékoliv vyjádření, díky.

Tampon,prip.vatova tycinka...pozor aby neostavali kusky vaty...pripadne len nehat zakusnut do nasiaknuteho napr.hadriku(cisteho ak ne steril.)Aj mensie druhy to zvladaju ok.,tak bat sa spolknutia netreba...teda ak sa postupuje s citom a rozumom:-)
C urcite pomoze,neuskodi...ale to lepsie do potravy,prip.vody...