Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vybavení pro chameleona

Ahoj, rád bych se zeptal na radu, co ještě pořídit/vylepšit do mé výbavy pro chameleona jemenského?

Terárium vypadá takto:
www.jpeg.cz
Ještě tam dám mističku s vodou. Uvítám jakoukoli připomínku, ať už co do vzhledu či pohodlí pro zvíře.

Dále bych se rád zeptal na systém osvětlení. V objímce mám tuto žárovku:
www.jpeg.cz
Jak dávkovat záření? Resp. jsem se dočetl o spínači, který hlídá teplotu - kde se to dá koupit a jak se instaluje?
Neměl bych ještě přidělat jednu objímku na bílou zářivku?

Díky moc za každej názor, radu, připomínku :)

Ahoj,
první bych doporučil pročíst články a fóra, aby zjistilas, co vůbec chameleoni potřebují. V teráriu nevidím žádný zdroj UVB záření, což je uplný základ a drtivá většina chovatelů na to v začátcích chovu dojede. Písek na dno budiž, ale kdyby jsi přimíchala rašelinu, bylo by to lepší.

Žádný spínač (termostat) pro hlídání teploty nepotřebuješ, pokud zvolíš správný výkon žárovky na vyhřívání.

To máme UVB žárovku + halogenovou výhřevnou žárovku, a dále je dobré přisvítit terárium malou zářivkou, chameleon je denní tvor.

Předtím, než chamíka nastěhuješ je důležité přeměřit teplotu v horní i dolní části terária. Musí vzniknout teplotní rozdíl. Chameleon se rád vyhřívá, ale taky rád sleze níž do terária se ochladit.

UVB doporučuji Repti-glo 5.0.

75W je do takového terária určitě hodně, viděl bych to tak na 40W, musíš změřit teplotu na výhřevném místě a teplotu ve spodní části, to ti nikdo nenapíše, jakou žárovku použít. Každé terárium je jinak větrané a veliké, takže musíš zkusit.

Na celou noc samozřejmě můžeš zhasnout, v přírodě je stejný pokles teploty.

Já používám rašelinu smíchanou s terarijním pískem a nikdy jsem problém neměl. Navíc chameleoni v přírodě žijí na stromech, a stromy pod sebou nemají většinou písek. Chameleona na zemi skoro neuvidíš, max. si sleze pro potravu, ale tu stejně doporučuju pustit do nějaké krabičky s vyšším okrajem pro snazší lov, hlavně u mladého.