Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Felsuma - sestavení skupiny

Dobrý den,
Jen tak se teď zajímám o felsumy. Nejvíce se mi líbí Klemmeri a Nigristriata. Čistě teoreticky. Kdybych si je chtěl pořídit tsk bych chtěl skupinku. Jedna nemá smyls. Jak se to dela kdyz nechci odchovy?
Da se udelat skupina treba jen ze samecku? Premyslel jsem ze kdyz by tam nebyla samicka, nemeli by duvod se prat.

Dale se mi libi Lygodactylus Williamsi. To je asi podobne ze?

Poslední otázka. Je možné chovat třeba jen jednoho Williamsaka?

U klemmerek by asi sla i skupina slozena jen ze samicek. Ze samecku urcite ne u zadneho z druhu.

Muzu se zeptat proc ne odchovy? Zrovna u tech klemmerek se muzou vajicka nechavat v terarku a i mladata muzou zustat s rodici.

Jedna felzuma nebo lygodactylus by take urcite sli.

Tak odchovy bych samozřejmě chtěl, bavilo by mě to. Bohužel nevím co bych s tím pak dělal. Nevím jak dobře se prodávají. Neměl bych prostor na odchovné terária.
Dobře, prckové můžou zůstat v teráriu. Stejně bohužel není terarko nafukovací. Musel by se nějak regulovat počet ne? Ještě ke všemu je mi 15, tím pádem nemám volnou ruku a rodiče mě v tomto směru dost omezují. Nevím proč. Vše si platím sám.

Ja AD3 nedavam vubec, ale pokud nebude v terariu UV, tak se zviratum nejak dodat musi. Davkovani je popsano v tech clankach v teramagazinu co jsem jsem daval jako odkazy. Za me je lepsi tam dat 13w UVB a nedostatek D3 neresit, ale co chovatel to nazor a rozdilne zkusenosti.

20x20x30 by asi stacilo, ale neni to zadny komfort. Ono uplne neplati, ze pokud se do terarka da jen jedno zvire misto paru, tak najednou staci polovina mista. Za me tedy 25x25x40 a klidne do nej dat par.

Jeste je potreba pred nakupem malych felzum vyresit jednu vec a to je krmeni. Maly cvrckove jsou dostupni v podstate jen primo u chovatelu cvrcku. Jde si doma chovat vhodne krmeni, treba zrnokazy, tropicke rybenky, stinky,... a nejlip vsechny dohromady, ale chvilku trva nez se kolonie rozjedou.