Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Korková dutinka - smrdí

Zdravím,
zrovna mi domů přišla malá korková dutinka, ve chvíli kdy jsem ji vybalil tak jsem ucítil nepříjemný zápach ...nevím k čemu bych to přirovnal, důkladně jsem ji celou prohlédl a vypadá v pořádku, nikdy jsem takhle přírodní Korek neviděl , tudíž ani necítil ...tak mě zajímá, zda Korek opravdu "smrdí", nebo je s tou mojí dutinkou něco v nepořádku, nerad bych pavoukovi nějak ublizil, děkuji za jakoukoliv informaci :)

jo. a popřípadě následně můžeš uhasit hasičákem to, co zbyde z dutinky, trouby nebo bytu.;-)

Radši bych kus korku tomu pavoukovi servírovala po vyvaření mokrej, nebo sušenej na ústředním topení. v rozpálený troubě to možná začne brzo smrdět víc než předtím...

Nejsem příznivec grillování, zapékání, pomalého dušení ani jiných tepelných úprav většiny organických věcí v terárku, protože výsledek má mimo jiné tendenci ve vlhku plesnivět jak blázen, ale vydrbání mýdlem a kartáčem a vyvaření u korku fakt neublíží, za sebe to taky dělám.

Jako každopádně zápach není přirozenou vlastností korku, protože to by s ním přece nemohli špuntovat víno! Věci ze zverexu často smrděj po psích granulích, nebo takových těch sušených pamlscích - sušený uši, kosti, kůže, od toho vše načichne - je to tenhle smrad, nebo myslíš, že je to třeba nějak ošetřený proti hmyzu? Korek to asi nepotřebuje, ale jestli se nemáme bát, že to stříkaj něčím úplně všechno.