Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krajta Tamava šupiny

Dobry den, chtěl bych se zeptat u Krajty tmavé sem si všimnul, že se ji šupinky jako otáčej(ohybaj,v pulce se lame a vyčuhujou ).Staří hada 8 měsícu. Děkuju za rady.

Pokud je to jen na několika určitých místech (vertikální pruh ohnutých šupin na boku), zjednodušeně řečeno se jedná o naprosto normální "proleženiny", které vznikají právě v místech, kde bývá had nejčastěji "ohnutý do smyčky" při odpočinku (rozumějte při stočení). Typ šupin tmavek, resp. jejich měkkost navíc umožňuje větší šanci pozorování takových ohybů, než u druhů se silnějšími šupinami.