Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama bradatá

Dobrý deň. Môj 8-9 mesačný samček sa stále zahrabáva, je dosť aktívny a preto stále hrabe tie jamy do piesku, ale to nie je problém. Má cca 260g a 42cm, čo je myslím si dobre, no nechce papať. Maximálne zje 5 červíkov- múčnych a inak nič. Nevyzerá byť chudý a preto sa mi to zdá zvláštne. Čítala som tu veľa príspevkov a aj na iných stránkach, všade sú iné názory. Jedny vravia že sú zlé podmienky iný, že je to obdobím. Mám terárium 80*40*40 cm. Agamu rosím 2* za deň, a teploty pod lampami má dobré to viem. Môže byť problém v tom že nemá v teráriu misku s vodou? Lebo vždy keď mu ju tam dám začne blbnúť a všetko povylieva. UVB+ UVA má tiež. Ďakujem za akékoľvek odpovede.

Snažím sa ponúkať mu jedlo každý deň, skúsim každý tretí. On si dá niekedy zelené no len 2-3 lístočky, saranče teraz nemali v chovprodukte a cvrčky mu akosi nechutia, počkám teda kým im dojdu saranče a skúsim mu ich dávať každý 3. deň. Šváby mama nechce ani vidieť, takže tie nekupujem. Čo sa týka toho hrabania, prednedávnom som mu kúpila silnejšiu bodovú žiarovku ktorá vyhrieva na 45C, lebo tá predtým to sotva vytiahla na 40, myslíte že ich mám znova zameniť? Ďakujem. :))

Ak ste tam dali silnú žiarovku tak to može byť aj tým že sa zahrabáva, má tam spravené aj chladnejšie miesto? popri. aká tam je teplota? (niektoré agamy sa môžu aj prehriať z vysokej teploty ak nemajú spravené kvalitné vetranie)
Máte spravené vetranie (z hora, z predu)?
Ja v terarku mam misku s vodou a keď sa potrebujú schladiť tak večšinou sú navlečené v nej ;-)
Možno by pomohla aj fotka vášho terária.

:-) myslím že fotografia potrebná nebude, mám vetranie spredu aj zhora, v teráriu nie je nič len Agama a lampy. Teplota pod bodovou je 45C a v chládku 25C. Skúsim mu tam dať tú misku z vodou ,ale aj tak ju o chvíľu nájdem povylievanú. :-D A ďakujem. :))

Dejte jí tam silnější větev, větší kameny, atd. Terárium by nemělo mít všechny stěny skleněné a průhledné. Alespoň jednu nebo dvě stěny něčím zakryjte, klidně i z vnější strany terária. Agama nesmí být jako ve výkladní skříni. Možná proto pobíhá a je neklidná, protože se chce někam schovat a nemá kam. Jen písek a žárovky, to je dost tragické..

Z vonkajšej strany má dva farebné papiere na bokoch a v teráriu ručne robené pozadie, to som brala ako súčasť terária :-D, pod bodovou žiarovkou má čierny placatý kameň, tým nič som myslela, že tam nemá umelý kaktus, žiadne vyššie šutre ani tie vetvičky, ale ako vravím keď tam tie vetvy sú celý deň nevystrčí odtiaľ ani nohu, je ľadový a nepapá, ale chudý nie je. :-/, nechápem ako je to možné. ::)

23C je v chladnom rošku terária.:-) No a teraz som kúpila saranče všežravé. Včera som mu dala 2 saranče a dnes už moc nechcel, nezjedol ani jednu. Mám teda prejsť na to kŕmenie každý druhý deň však? Skúsila som mu tam dať tie vetvy, ale po čase trieskania sa do skla, asi 15 min., sa pod ne schoval a spal tam. Keď mi toto urobí o 3 po obede mám mu zhasnúť, alebo ho odtiaľ vytiahnuť. Keď som tak nad tým rozmýšľala, keď si ľahne, nie je to tým že sa dobre napapal a že si chce oddýchnuť??? :-D