Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chameleon Jemenský Samička

Ahoj mám doma chamika, ale postupem času začínají problémy... nežere vůbec už 2hy týden a nesere... Přitom máme cvrcky ze zverimexu jedl 5-10 denně jak kdy a vodu pije normálně vodu z kohoutku. Dnes jsem spozoroval že tlačil vypadly z něj 2 malé bobky a konec. Může to být spusobeno tím že se zrovna loupe? Taky lizal substrát (malé bílé kamínky), dal ozral mi během měsíce celé kvítko v květináči.v teráriu mám 2 žárovky s výstupem do blízkosti teplota přes den 23-25 stupňů uprostřed terarka. Včera jsem ho vytahnul lozi rychle a rád odpočívá ve vlasech na záclonu taky vylez takže fyzicky je v poho na netu píšou všude něco jiného hrůza jestli máte rady děkuju moc

Chtělo by to fotky terária. Asi bude nízká teplota. Na výhřevném místě by mělo být nějakých 35°C. Píšete že pije vodu z kohoutku, záleží ovšem jak mu ji podáte, z misky vám pít nebude, chce to narosit stěny nebo listy aby to mohl olizovat, tak 3x až 4x týdně (proto možná olizoval ty kamínky). Další věc je, zda doplňujete krmivo o vitamíny a vápník. Podstatné může být i to co jste tam měl za kytku, jestli nebyla jedovatá. Samozřejmě chamík může při svleku míň jíst, ale rozhodně ne dva týdny. Chameleon není zrovna společenské zvíře, hodně trpí stresem a má rád svůj klid, takže není rozumné vyndávat ho často z terária. Ideální by bylo zajít s ním k veterináři, vemte sebou rovnou i pár bobků ať vyšetří případné parazity.