Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem papoušek, korela pro začátečníka

Chtěl bych vás poprosit o radu či tip.
Rád bych mamce na narozeniny splnil její sen a pořídil ji papouška či korelu, ale spíše papouška.
Tak bych se rád zeptal zda je vůbec nějaký druh paouška či korely vhodný pro úplného začátečníka a vlastně jediné co by měl splňovat je aby nedělal příliš velký hluk, vlastně čím klidnější tím lepší, nevím jak moc je to reálné, protože se v ptactvu vůbec neorientuji, ale cenový strop jsem si představoval kolem 2-3 000.

loading...

Já jsem dřív korely choval jako v podstatě divoký zvířata, tak jsem měl i doma dvě ochočené, vyndané z hnízda. Dají se dost dobře ochočit. Prvního jsem měl samečka, ten se naučil i říkat slovo "Pepíku". S přistřiženými křídly byl i na zahradě, chodil za námi jako pejsek. Samici jsem mluvit nenaučil, ale analogicky jako samec byla opravdu kontaktní.

to já bych si nastudoval to se neboj, sám mám legoše a taky nějakou dobu trvalo než jsem si ho pořídil, tady ten přístup co tady popisuješ nemám rád a neuznávám ho
jen jsem chtěl poradit co by bylo pro začátek nejvhodnější, rád bych mamce splnil ten její sen ale jak jsem zmiňoval vůbec se v tomto směru nepohybuju a nevyznám

Záleží kolik času mu může mamka věnovat a zda "vyžaduje" aby mluvil, zda bude mít možnost denního proletu atd... atd.... Jinak o samotě je to týrání a je lepší chov v páru. U andul i 2,0 v poho (nechce-li množit). Mezi nejtišší, ale "nemluvící" patří např. aymary, bourci a další neofémy. Pro mnou uvedené druhy pak pro chov stačí klec cca 120 (šířka)x 60 (hloubka) x 90 (výška). V těchto rozměrech mohou být spokojené i bez proletu po místnosti. Pochopitelně čím větší, tím lepší...
takže studuj...studuj....;-)