Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabší reflektorka

Ahoj,
tak jsem si konečně úspěšně dodělala terárko a teď jej zkouším ... ale! Ale přišla jsem na to, že 25w reflektorka mi hřeje moc (52°C), potřebovala bych slabší. Vyrábí se vůbec slabší? Už 3 dny běhám po Praze a nemůžu slabší najít.
Reflektorku chci proto, že A) mi nesvítí do očí, B) nechci kolem dávat květináč ... tak nějak mám pocit, že se mi prostě o reflektorku nepopálí, kdežto o normální žárovku ano.

Prosím poraďte - jak to udělat, aby se had nespálil, já tam nemusela vymejšlet vopičárnu, jako zadrátovanej květináč s obyčkou .... ideálně kde koupit slabší reflektorku ... dostala jsem se do fáze, kdy klidně zaplatím i poštovné, když si budu jisá, že to je to, co potřebuji.

Aby bylo jednodužší zorientovat se, přikládám obrázek skoro hotového terka.
Prosím rady jako "sundej mech" nedávejte - nesundám, dokud ho had nezničí (což bude stejně asi brzo :-) ).
A než začnete, že nemá úkryt ... přidávám ještě druhý foto ;-) .
Je to pro obyčejnou Obsoletu ...

Záleží na tom, čemu říkáte reflektorka...
Na fotce máte jen klasickou žárovku, ale dají se koupit minimálně dva druhy.
Tzv. reflektorová žárovka je například toto. Tam se myslím pod 25W nedostanete.
Pak existují tzv. halogenové bodové žárovky, jako jsou například tady. Tam se pod 25W dostanete.
Nicméně musím upozornit, že u obou se had může popálit. U halogenové bodovky možná ještě snáž!