Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevím si rady :(

Dobry den,
Stala se mi takova situace a prestavam si vedet rady. Z dobre vule ze mu pomuzu jsem si vzala leguanka ktery nebyl v dobrych rukou, udajne mel 2x ulomeny ocas a celkove na svuj vek (cca 7 mesicu) byl hubeny a velice plachy. Mam ho doma 2 mesice, kdy jsem mu doprala klid, na vaze uz krasne pribral a ocasek vypada taky v poradku nicmene je neustale neskutecne vyplaseny :( rikala jsem si ze na nej pujdu pomalinku zkousela jsem ho hladit dlouhymy listky, rosit ho a zkouset hladit ale vzdycky zacne sycet a mrskat ocasem. Mam pocit ze se nikam neposouvame, a bojim se aby nenastala situace kdy ho nebudu zvladat a nedejboze nekomu ublizil, prece jen z nej vyroste velky jester. Mam mu dat jeste cas (kolik)? nebo ho mam zkusit vytahovat a privykat ho takto? Mozna to spatne srovnavam ale mam agamku a ta si zvykla vcelku hned. Dekuji za odpoved.

bohužel může nastat věc že váš legoš si nezvykne na lidsky kontakt , jsou jedinci co prostě tak budou reagovat pořát ,vytahovat urcite zbytecnej stres ani hlazeni spíše bych zkoušel pomalu krmit nějak z ruky bud mu podržet misku a pak pomalu davat neco z ruky , at si to s pojí s jidlem tak nějak postupovat ale bohužel plazy nejsou hladíci psici , s tím musite počítat...pokud žere , ma adekvátní ubikačku, tak je spokojenej , jak vyroste a zestárne měl by s zklidnit

Jo přesně tak=přes žrádlo nejlépe=velice pomalé pohyby klidné pokud možno žádný okolní ruch.Když mu polezete do nádrže tak na něho mluvte klidně mírným hlasem( atˇví že se něco bude dít)klído mu můžete vyprávět pohádky to je fuk.

Většina " stresáků" to hlazení atd.špatně snáší hlavně pokud se ho snažíte dotýkat na horní straně hlavy a krku!!

Zřejmě mu ten čas musíte dát=řekne si sám kdy je již vhodná doba třeba na : kontakt a pohlazení.

Ja mam doma legose lehce pres dva roky a take jsem byl naockovany z for atd abych ho chtel tahat ven atd,velmi brzo jsem zjistil ze ani pro jednoho z nas to neni to prave a tak jsem nechal legose na pokoji,jen mu cistil terko,podaval zradlo a rosil nic vic takhle jsem tomu nechal tusim pul roku a pote jsem se pokousel podavat vojtesku a dlouhem stonku a dlouho ji nechtel ale jednoho krasneho dne si ji legos vzal tak jsem to opakoval,delku stonku zkracoval a nyni se da rict ze kdyz legose nalakam na jeho nejoblibenejsi laskominu (dyne)tak je schopny bez vetsich problemu zrat temer z ruky. Hlazeni jsem zkousel velmi opatrne protoze jsem mel a stale mam velky respekt k tomuto krasnemu jesterovi,vzdy se snazim aby legos videl kam saham a jake pohyby delam nyni nemam s hlazenim zadne problemy legos vzdy zavre oci a vetsinou se protne v prednich nohou a drzi a drzi...da se rici ze nemam zadny problem co se tyce hlazeni,krmeni ci cisteni teraria ale i presto si zatim netroufam legose tahat ven z terka a musim rici ze za ty dva roky byl venku asi 3x a to kdyz se stehoval do noveho a v dalsim pripade kdyz byla nutna oprava v terariu

Kdyz to zpetne zhrnu s legosem jsem zacinal jako uplny zacatecnik s nulovymi tera zkusenostmi a legos mi nikdy a nikomu v okoli nic neudelal kdyz teda nepocitam jedno vyfackovani ocasem a par skrabancu

Chce to hodne trpelivosti a casu a na nic nespechat a hlavne si to srovnat v hlave a naucit se cist v jeho chovani
Moc bych se neinspiroval nekterymi chovateli kteri legose oblikaji do oblecku,tahaji je na ksirach atd vlastne v tomto jsou na tom velmi podobne i agamy a verim tomu,ze takove to ukazky na forech jen blbnou lidi a podavaji zkreslene informace a predstavy a chovu techto plazu